Kesik Başlılar (Yurtiçi)
Reklam
Reklam
Mustafa Sefa Güvenir

Mustafa Sefa Güvenir

Kesik Başlılar (Yurtiçi)

29 Mayıs 2018 - 09:44

Sosyal medya iletişim hesaplarımda duyurduğum üzere, kesik baş serisine başlıyorum işte bu makalemle, lütfen bilenler, bilmeyenlere duyursunlar. Buna belki de çoğunuzun bildiği bir fıkra ile başlamak istiyorum aslında.

                Engelliler arası yüzme yarışı yapılıyormuş, ilk kulvarda tek kolu, ikinci kulvarda iki kolu, üçüncü kulvarda iki kolu tek bacağı olmayan, dördüncü kulvarda gövde ve kafasından başka bir şeyi olmayan, son kulvarda da sadece kafa varmış. Yarış başlamış ve kafa ciddi bir caba ile tam da yarışı kazanmak üzereyken kaybetmiş, hatta yarışı kazanacakken neredeyse son anda onu boğulmaktan kurtarmışlar. Havuzdan çıkarıp sormuşlar;

“Yahu ne güzel önde gidiyordun kafa, ne oldu da sana yarışı kaybettin”

Kafa, etrafındaki meraklılara üzgün gözlerle bakıp cevap vermiş;

“Sormayın dostlar, kramp girdi” demiş.

Bugün muhalefete bakınca, gördüğüm manzara aynen bu ama ya onların safında yer alanlar? Kendi tarafında olan yarışmacıların eksikliklerini görmek şöyle dursun, on yedi senedir, memleketi bir yarış atı gibi şaha kaldırıp, dörtnala koşturan, uluslararası birçok arenada rekor üstüne rekor kıran, değil yerine getirilmemiş vaatleri, yaptıkları icraatları saymakla bitiremezken bile görmezden gelmeleri? Üstelik dürüstçe bunu söyleyen kişilerin bidon kafa olduğunu iddia etmelerine ne demeli, milletin çoğunun cahil olduğunu, dağdaki çobanla oylarının bir olmadığını… Daha neler neler…

Pardon ama vatandaş cebindeki paranın hesabını bilmek için üniversite bitirmiş olmak zorunda mı, ya da filanca müzikleri dinlemek, filanca yerde yaşamak, filanca mesleğe sahip olmak zorunda mı? Dahası iki kelimeyi bir araya getirip, bunu telaffuz etmek zorunda mı, yani illa hatip kalemli, sözlü olmak zorunda mı?

Bir ara sosyal medyada fenomen oldu amca, “Geliyaaağkkgidiyaaağğkk”. Yani bu amca, hastanede, emekli maaşını ya da ilacını alırken çektiği eziyetleri anakent Türkçesi ile telaffuz edemiyor diye bunları söyleme hakkını bulamıyor, en azından sandıkta oy kullanırken sizden farklı mı oluyor. Seçme hakkını kullanırken daha mı cahil oluyor, size göre bidon kafalı amca.

Yahu bu kadar basit bir şey madem, siz de verin bu hizmetleri, niye yapmıyorsunuz ya da bu yönde bir teminat, taahhütte bulunmuyorsunuz. Yazayım mı, yoksa o çiviyi makalenin sonuna mı çakayım. Yazar mısın, sabaha mı saklarsın diye düşünürkenaz daha yazmaya karar verdim, zira çivi kalın!

Bunca hizmeti değil vermek, vermeyi dahi taahhüt edemeyecek kadar vizyonsuz muhalefetin, kolsuz, bacaksız ve gövdesiz birçok mesnetsizlerine bakmayan muhalifff kanadın, seçkin, elit, üniversite mezunu, yabancı dil kadar Türkçe, anadili kadar yabancı dil bilen aydınnnn kesimi, kesik başın krampına bahaneler buluyor.

“Efendim, oylar her seferinde çalınıyor, alentrikler kesiliyor, trafoya kedi kaçıyor yıııaaa!!!  (Bu kısmı kinayeli söylemelerine bayılıyorum)”

E ama yazmadan edemeyeceğim, elit, sosyetik, aydın, okumuş, çok lisanlı, kültür mantarlarını dahil kıskandıracak kültür abidesi olmuş, sayın seçmen. Dikkatini çekti mi bilmiyorum ama tarafında olduğun, hepi topu bir baş ve sen o küçümsediğin kesimin şu günlerde en çok güldüğü fıkrasın bilesin. Bidon kafa dediklerin sana kesik kafa diyor, ben düğmeye bastım, demiyorlarsa da bundan sonra böyle diyecekler.

Bu arada, kalın çiviye son çekiç darbesini vuralım mı?

Sizin bu memlekette uygulamak istediğinizi yapmak istediler ve başardılar. Tek masa yönetimi ile biz bir Adnan Menderes’i nasıl astığınızı, askeri nasıl galeyana getirdiğinizi, bi sağdan bi soldan gençleri nasıl darağaçlarında sallandırdığınızı unutmadık. Bu kesik kafa hangi kafa biz biliyoruz, sizin için not düşüyorum;

Siyonist kafa… İşte kesik kafaların tarafında yer alan kesimi oluşturan dünya Siyonist üst aklıdır. Plan şöyle işliyor;

Ülkenin seçkinlerini belirle, komprador yetiştiren okullara gönder, iyi eğitim alınsın ama doğu köklerinden koparılmış, batılı hayranı eğitimden geçir, onları elit ve aydın kesim olarak ilan et ve geri kalan çoğunluğa dalavere ile hükmettir. 

Sözde seküler, modern, çağdaş, özde batı fotokopisi bir kesim ama doğunun aslı ile bağdaşmayan, küçümseyen, hor gören bir cehil ordusu. Bitti artık yaftalama, bitti artık milleti sündürme, susturma, aşağılama politikaları. Kesik kafalar ve tarafında yer alanlar, Hakkı bilen Kekeme Musaların, Firevunlar karşısına dikilip, bu milletin Harunluğunu (sözcülüğünü) yapacak cesur adamları ne bitti ne bitecek, bilin ki bu ülke ne Arap’tır, ne de Avrupalı. Bu ülke doğu kökenli batı fatihlerinin torunlarının ülkesidir vesselam.

Devam edecek…

To be continued (kesik başlar içindir)

Aşkım Milletime Muhabbetle;

Mustafa Sefa Güvenir 2018

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum