PEDOFİLİ HASTALARININ SON KURBANLARI, ÇOCUKLARIMIZ…
Melike AL

Melike AL

PEDOFİLİ HASTALARININ SON KURBANLARI, ÇOCUKLARIMIZ…

08 Temmuz 2018 - 11:29

Bu haftaki yazımda anne ve babalara seslenmek istiyorum. Son günlerde yaşadığımız üzücü olaylar çocuklarımızı koruma konusunda daha dikkatli olmamız gerektiğini ortaya çıkardı. Neden mi?

Son bir iki gündür tecavüze uğrayıp öldürülen Leyla, Gizem, Eylül, adındaki son Pedofili kurbanı olmaları hepimizi çok üzdü. Bu olay ne ilk, nede sonuncuydu. Gönül ister ki böyle olaylar bir daha yaşanmasın. Fakat ülkemizde gizli kalan o kadar çok pedofili hastası varken biraz zor...

Ülkemizin birçok yerinde pedofili vakaları yaşanmakta ve çoğu gizli kalmaktadır.  Anne-babalar arka arkaya yaşanan üzücü olaylardan sonra çocuklarını Pedofili hastalarından nasıl koruyacakları konusunda kaygılanmaya başladı. Kimse çocuğunu dışarı tek başına yollamak istemiyor. Haklılar da; çünkü bugün başkasının başına gelen yarın kendi çocuklarının da başına gelebilir korkusu var.

Çocuklar en çok güvendikleri insanlara karşı savunmasızdırlar!

Çocuklar, cinsel istismara en çok pedofilik bireyler tarafından maruz kalmaktadır. Çocuklar, pedofilik bireylere karşı savunmasız durumdalar. Pedofili hastası olan bireyler çocukların güvenlerini kazanarak onları tuzağa düşürüyor. Çocuklar güvendiği kişi tarafından yapılan şeyin olumsuz bir şey olduğunu anlayamazlar. Bazen onları korumak için sessiz kalırlar.

Peki, “Pedofili”, diğer adıyla “sübyancılık nedir? Doktorların anlatımıyla, halk arasında “sübyancılık” olarak bilinen Pedofili (Pedophilia) bir hastalık türüdür.

Bu hastalık şu şekilde tanımlanmaktadır: Pedofili, en az 6 aylık bir süre boyunca, kişide ergenlik dönemine girmemiş bir çocukla ya da çocuklarla cinsel etkinlikte bulunma ile ilgili yoğun, cinsel yönden uyarıcı fantezilerinin, cinsel dürtülerinin ya da davranışlarının yineleyici bir biçimde ortaya çıkması olarak tanımlanmıştır.

Yani bu durumda bunun ciddi bir hastalık olduğunu kabul etmekle  işe başlamak en doğrusu.... Çocuklarımıza sübyancılardan nasıl korunmaları gerektiğini anlatmak gerek. Elbette ki onlara sübyancıların nasıl olduğunu tarif edemeyiz. Anlayamayabilirler. Ama en azından her insana güvenmemeleri gerektiğini ve kimseyle yalnız kalmamalarını anlatabilmeliyiz.  Onları başıboş bırakmamalı ve bizler işin ciddiyetinin farkında olarak hareket etmeliyiz.

Unutmamalıyız ki pedofili hastaları toplumla iç içe yaşayan, hasta oldukları anlaşılmayan bireydirler. Bu insanlar her an yakınımızda olabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum