Melike AL

Melike AL

melike@starhaber.tv

Hayata Bakışınızı Değiştirin

Hiç ne kadar şanslı olduğunuzu düşündünüz mü? Veya bir Bank’a oturup gelen geçenleri izlediniz mi?

Cevabınız ‘’Hayır ‘’mı? O halde ilk fırsatta denemenizi tavsiye ederim. Ne demek istediğimi o zaman anlayacaksınız. Zamanınız mı yok o halde anlatayım..

*

Hayatın yaşamaya değer olduğunu anlamak için bir kâhin olmaya gerek yok... Ama direncinizi kaybetmişseniz, nesli olmayan o kocaman yaratıklardan, şuursuzca hareket etmekten başka işe yaramayan dinozorlardan farkınız yoktur!

*

Bazen ne kadar şanssız olduğumuzu ve bütün tersliklerin bizi bulduğunu haykırıp dururuz. Oysa bu dünyadaki gerçeklerden, acı gerçeklerden soyutlamış, kendi derdimizin peşine düşmüşüzdür o an!

*

Aslında arada bir o külçe gibi ağırlaşmış başımızı kaldırıp incelemeliyiz etrafı... Neler olup bittiğini görmeli ve şanslı olduğumuza dair somut kanıtları görmeli duyumsamalıyız ama öyle bir bakıp geçmemeli, aynı sorunu bir gün bizimde yaşayabileceğimiz ihtimaliyle bir parçasını yanımızda götürüp kulağımıza küpe misali akılımızdan çıkarmamalıyız!

*

Haksız haykırışlar bizi dibe çeker! çok mu bedbaht bir durumdasınız?! Gidin ''çocuk esirgeme kurumu’ na veya  ''huzur evi''ne,''otistik bireylerin eğitim Merkezi’’ ne... Veya Hiç bir şey yapamazsanız, hayatının baharında ki, Evladını hastalığın pençesinden kurtaramayıp Toprağa vermiş bir Anne ile konuşun, onu dinleyin. Her şeye rağmen nasıl hayata tutunduğunu görün. Sanırım her gece yatmadan önce şükredeceksiniz halinize!

*

En kötü, ya da en iyi durumunda olan bizler değiliz, asla..! Her zaman iyinin iyisi ve kötünün kötüsü vardır! Bunu sakın unutmayın. Hayata açılan pencereden arada bir bakın, gücünüz varsa gerçeklerle yüzleşin. Ayna’nın karşına geçip gözlerinizin içine bakarak, uzun uzun ben ne yapıyorum diye kendinize sorun. bunu hep yapın!!!

*

Kendinizi sizden daha iyi yerde olanlarla değil Sizden daha zor durumda olanlar la kıyaslayın. Göreceksiniz ki aslında siz, Tanrının birlütfusunuz ve çok çok şanslısınız.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.