Gülten KESGİN

Gülten KESGİN

Yazar & Dizi ve Sinema Oyuncusu

NEDEN TRAVESTİLERİ GÖZÜMÜZE SOKUYORSUNUZ?

15 Kasım 2019 - 11:45

Son bir hafta da instagram ve diğer sosyal ağlardan bir travestinin düğününü izlemek zorunda kaldım.  İnsanların cinsel tercihleri tabi ki onları ilgilendirir ancak bu tercihlerin bu kadar göze sokulmasında ki amaç nedir?11 yaşında ki oğlum bana soruyor  “ anne o adam nasıl kadın olmuş “ diye...  Bu sürecin basit bir süreç olmadığını anlattım oğluma... Aslında böyle cinsiyetini beğenmeyen kişilerin ameliyatından sonra ya da ameliyat olmadan şekil değişikliğine giden kişilerin haberlerini yapan basın, yayın kuruluşlarına öfkeliyim...  Yahu kimdir bu insanlar? Ne iş yaparlar? Ne diye durmadan bu cinsiyetsiz kişilerin haberini yapıp duruyorsunuz?  Yaşadıkları dünya da bile kendi bedenlerini kabul edememiş arayış içerisinde ki bu insanları biz neden ekranda ya da sosyal ağlar üzerinde görmek zorunda kalıyoruz? Biz anneler neden çocuklarımıza bu insanların kendi bedenlerine yaptıklarını anlatmak zorunda kalıyoruz?  YETER BE !!!Bu kişilerin haberlerini yapan gazete, basın, yayın sahipleri, muhabirleri,  editörleri vs... Kardeşim siz evladınız bu tür yayınlardan etkilenip  “ baba ben cinsiyet değiştirmek istiyorum “ diye karşınıza geldiğin de  “ Aman da aman! Benim oğlum kız mı olacakmış... Oy benim kızım erkek mi olmak istiyormuş  “ deyip hoş mu karşılaşacaksınız...  Ne edep kalmış ne de hayâ...Kimin neyin isyanında olduğu ile ilgilenmiyorum.  Herkesin kendi tercihi elbette...  Ancak bu insanları bir kumaş gibi piyasaya sürüp çokta elzem bir şeymiş gibi gösterilmesine karşıyım...  Üstelik kumaşlarında zerre kalite yokken elit mekânlar da çıkıp sanki sanatçı gibi lanse edilmeleri de ayrı bir ironi... Bu insanları takip eden kişileri de anlamıyorum. Ne öğreniyorsunuz? Erkekten nasıl kadına dönülür bunu mu öğreniyorsunuz.  Makyaj ya da giyinmeyi mi öğreniyorsunuz. Moda mı takip ediyorsunuz bu insanların sayfasında... Vah vah! Durumunuz vahim o halde...Aslında bu insanları gündeme getiren Demet Akalın ‘ a sormak istiyorum...AMACIN NEDİR DEMET?

Sosyal ağında durmadan bu insanları paylaşarak görüngü olmalarını sağladın. Takipçilerinin yarısı belki de senin takipçilerindir...   Cidden merak ediyorum amacın nedir ki bu insanları gözümüze sokuyorsun? Evet, Türkiye Bülent Ersoy  ‘ u kabullendi sevdi çünkü o Bülent Ersoy  ‘ du zaten. Sesi vardı Bülent Ersoy  ‘ u bugünlere getiren sesidir. Cinsel kimliği değil. .. Peki, Demet senin bu durmadan gündeme getirdiğin kişilerin özelliği nedir cinsel kimlikleri dışında... Koca bir hiç...Boş insanları neden birilerine sevdirme derdindesin?  Bu arada hiç birinizin takipçisi değilim. Sosyal ağlarda mecburen görüyorum sizleri...  Sizler yüzünden sosyal ağ kullanmayalım mı?  Sizin hayatınız sizi ilgilendirir elbette... Kimlerle arkadaşlık kurup kimlerle muhatap olacağınıza hiç kimse karışamaz. Ancak kendinizle birlikte belli bir arkadaş grubunuzu da basında yer almalarını sağlayarak normalleştirdiğiniz bu durum çok rahatsız edici...Toplumun normal dinamikleri vardır.... Ahlak gibi... Kimsenin ahlak bekçisi değiliz elbette...  Çocuklara kötü örnek olmakta bir ahlaksızlık değil mi? Teknoloji çağında 10 yaşında çocuklar sosyal ağlar kullanıyorlar.  Kadın olan ya da erkek olan bilmem kim evlendi, düğün yaptı, şu kişi ile sevgili vsgibi haberler ile aslında çocukların beynin de nasıl bir algı yaratıyorsunuz farkında mısınız?Kendi yaşam tercihleriniz ile kendiniz meşgul olun birilerinin değiştirdiği cinsel kimlikleri, sevgilileri,  yedikleri, içtikleri,  gezdikleri bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor...Gülten Keskin

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cengiz topel bora
  7 ay önce
  Magazin yozlaşması yaşanıyor.Patavatsızlıklar , sahte hayatlar , sıradışı cinselliklerin ortaya saçılması ve bunların hepsini normalmiş gibi ekranlara taşıyan zavallı sanatçı ! denilen yaratıklar.
 • Gülten Kesgin
  7 ay önce
  Kesinlikle ....