Gülten KESGİN

Gülten KESGİN

gulten@starhaber.tv

KATİL UZAKTA MI?

Ankara Polatlı’da bir direğin altına gömülmüş olarak bulunan 8 yaşındaki Eylül’den sonra,4 yaşındaki Leyla’da bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde ölü olarak bulundu.

Eylül, evlerine yakın yerde oturankomşusu tarafından kaçırılıp çeşitli işkencelere maruz bırakılmış vetecavüz edilip boğularak öldürülmüştü.

Leyla,15 Hazirandan bu yana aranıyordu.Ramazan Bayramı‘nın birinci gününden beri kayıp olan Leyla‘yı bulmak için Jandarma, AFAD, UMKE, Kızılay ve arama kurtarma ekipleri seferber oldular. İçişleri Bakanlığı, Leyla için özel ekip kurdu.Bu ekibe gönüllü avcı ekibi de katıldı. 

Aile başından beri Leyla‘nın kaçırıldığını, köyündışında olduğunusöyledi.Leyla‘yı en son gören amcasının çektiği videoda, amcasının‘Nereye gidiyorsun? “ sorusuna Leyla’nın cevap vermek istemediği görülüyor. GörüntülerdeLeyla’nın,  amcasına cevap vermediği gibi oradan uzaklaşmak istediği de anlaşılıyor.

Arama-kurtarma ekipleri Leyla’ya ulaşmaya çalışırken amcaya bir telefon geliyor. Önce kaçırıldığı sonra da öldüğü söyleniyor.Telefonun diğer ucundaki kişi, bir hocaya gidildiğini ve Leyla’nın bir evde olduğunu ifade ediyor. Ekipler, bahsedilen evde de arama yapıyor ama bir iz bulamıyor.  Emniyet teşkilatımız daha iyi bilir tabi ki, ama verilen ifadelerde arama ekiplerini köyün dışına yönlendirme çabaları var. Ayrıca, bayram sabahı köye gelen beyaz bir minibüsün Leyla‘yı götürdüğüne yönelik ifadeler, tüm dikkatlerin o beyaz minibüste yoğunlaşmasına neden oldu.Arama ekipleri o minibüsü de buldu.

Leyla‘nın cansız bedeni dedesinin evinden 3 km uzakta bulundu.4 yaşında bir çocuk tek başına 3 km yolu yürüyebilir mi?Amcaya gelen o telefonda,arayan kişinin hem Leyla elimizde hem de başınız sağ olsun şeklinde konuşması çok manidar. Üstelikarayan kişi jandarmayaödülün ne kadar olduğunu sormuş.(amcanın röportaj sırasındaki sözleri )

Elbette biz burada kimseyi suçlamıyoruz. Leyla‘nın katili her kimse emniyet güçlerimiz onu bulacaktır. 

Leyla, köyün 3 km uzağında gömülü iken amcasının olayın kaçırılma olduğuna yönelik kendinden çok emin bir şekilde yaptığı açıklamalar ise kafamda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.

Ağzı süt kokan bebekler kaçırılıyor ve öldürülüyor. Annelerden ricam,lütfen çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmayın. Kendinizden başkasına güvenmeyin demek biraz egoistçe olacak ama güvenmeyin...

Eylüller, Leylalar ölmesin. Ateş düştüğü yeri yakmıyor. Türkiye, bu iki çocuğa ağladı. Devletin kurumları gece gündüz demeden görevlerini yaptılar. Şuna eminim ki Leyla‘nın da katili bulunacak, gereken cezayı alacak.

Leyla ve Eylül‘ün ailesine başsağlığı diliyorum... Sağ salim bulunmalarını canı gönülden isterdim.

Ailelerden özel ricamdır:

Çocuklar genelde evlerinin önünde oynarken kayboluyor ve sonrası kahreden bir acı…

Lütfen daha dikkatli olalım.  Çocuklarımızı bir saniye bile göz önünden ayırmayalım.

Çocuklarınız ile mutlu bir hayat sürmek için biraz dikkatin size bir zararı olmaz.Çocukların katledilmediği bir dünyayı hepimiz hak ediyoruz.Önemsiz gördüğünüz bir dikkatiniz belki de büyük acılardan sevdiklerinizikoruyabilir.Evlatlarınız ile sağlıklı bir yaşam sürmenizidiliyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.