SAĞLIKSIZ SİYASET OLMAZ
Reklam
Reklam
Güler ŞEN

Güler ŞEN

SAĞLIKSIZ SİYASET OLMAZ

22 Ekim 2018 - 23:25

Sağlıksız siyaset olmaz sözünü dile getirirken,ülkemizin çocuklarının ne kadar şanssız olduğunu ifade etmekten kendimi alıkoyamıyorum. Her şeyin genetiğiyle oynandı. Lütfen çocukların sağlığı ve genetiği üzerinden siyaset oyunları oynamayın.

Okuduğum bir yazıda şunlar kaleme alınmıştı:

"Eğer biz doktorlara, devlet bir fırsat verseydi bir bebeğin genetiğiyle oynayarak değişiklik yapar ve istediğimizi elde ederdik. Dünyaca ünlü ülkeler bir araya gelerek doktorların en başarılarını ve verime açık olanı seçme platformu oluşturuyorlar. Her şeye göz yummak ayrı, fakat çocuklarımıza asla göz yummamalıyız. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Onlar ülkemizin gelişimi ve büyümesidir. Geniş düşünüp geniş bakarsak, neye ve nereye baktığımızı bilebilirsek, bırakın Türkiye'yi dünya çapında bile adımızdan daha fazla övgüyle sözettirebiliriz.Hastaneler, boş yatak olmadığını söyleyip, çocuklarımızın uzun soluklu tedavilerinde yardımcı olmuyorlar. Hal böyle olunca da mutlaka bir tanıdık veya hastane çalışanı bulmamız gerekiyor. Böylece, boş oda ve yatak ayarlanması çabası içine giriyoruz.’’

Neden? Siyasete sıra geldiğinde hiç de böyle söylenmiyor. Sevgili sağlık bakanımız ve değerli çalışanları artık sesimizi lütfen duyun, bu sağlık kurumlarını denetlettirin. Kırsal kesimlerdeki hastanelerde insanlar birbirini yiyor. Hâlihazırda sağlık sektöründe çalışanların, hasta yakınlarını nasıl azarlayıp kolundan tuttukları gibi dışarıya attıklarını gelin gözlerinizle sizler görün.

Gözlerimle şahit oldum. Artık yeter bu insanlara yapılan hakeret ve siddet. İnsanların derdi olmasa zaten gelip de o azarve hakaretleremaruz kalma meraklısı değiller, diye düşünüyorum.

Türkiye’nin geleceğinde güzel günler hayal ediyorsak, bu çocuklara ilk önce sağlıklı vücut verelim ki sağlıklı beyinler alalım.

Sevgiyle kalın Güler Şen

YORUMLAR

  • 0 Yorum