Güler ŞEN

Güler ŞEN

guler@starhaber.tv

Dinli dinsiz yok...

Din deyince  akla gelen Allah'ın ve peygamberlerin vecibelerini yerine getirilmesi gerektiğini bilen insanlar olarak hayatımızı sürdürüyor olduğumuz. Peki dinsiz denildiğinde ise akla gelen ilk şey ateist kötü kalpli, dinsiz, imansız kişiler olarak bilinir. Hatta yabancı ülkelerin insanlarına, ülkemize turist olarak gelenlere düşman olanlar azın sınamayacak kadar çoğunlukta. Bizim ülkemizde dinsiz deyip de öldürülenler de çok oldu mesela örnek olarak Turan Dursun'u  vermeden geçemeyeceğim. Pekâlâ, benim anlatmak ettiğimi sizlere de sormak istiyorum. Bizim ülkemiz de yaşayan ateist bir insanı düşünelim.

Sinirlendiğinde hay "ALLAH"

Veya "ALLAH” kahretsin

 Allah'ın belası demeden durmuşlar mıdır sizce? Ve şuna inanın ki benim inancım yok ben ateisttim diyen kişiler kendi ile  baş başa kaldığında bizden fazla ALLAH la konuşuyor.

Sadece bazı yobazlardan dolayı

Sırf onları kızdırmak için ateist olduklarını gözlerine sokmak istiyorlar bana kalırsa. Mesela balkan ülkelerinde camilerle kiliseler yan yana. Insanlar ibadetlerini yaptıktan sonra diğerini ziyaret ediyor. Benim yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum sizlere çünkü çok etkilendim. Kıbrısta gezerken bir kiliseye girdim. Hemen yanıma bir görevli gelip hanım efendi hoş geldiniz benimle gelin lütfen deyip bir alt kata indirdi bizi. Gözlerime inanamadım  boydan boya dolu bir masa kadınlar, çocuklar, erkekler yemek yiyorlardı. Beni TÜRK olduğum için başköşeye oturtup servise başladılar. Yiyecek, içecek, tatlı, meyve, çay, kahve ve yemekle ilgili aklınıza ne geliyorsa ikramda bulundular. O kadar şaşırdım ki bunu neden anlattım. Biz de ülkemizde böyle davranışlar bekliyoruz.

Camilere o kadar bağış yapılıyor, devlet yardım ediyor.

Akrabaları ölenler sevabına camilere maddi destekte bulunuyor.

Peki, biz neden böyle yapamıyoruz? İnsanları ibadetten ve camiden soğutmak için tüm çabayı sarf ediyoruz. Aman konuşma, sakın gülme, onu yapma, bunu yapma?

Hal böyle olunca da çocuklara özellikle insanlara camiler korkunç ve soğuk geliyor. Sevgili okurlar camiler, kiliseler ibadethaneler kişisel değildir, Allahın evidir.

Sizin kararlarınızla olmaması gerekir. Halkın malıdır bir nevi maneviyatımızı  güçlendireceğimiz okuldur. ALLAH da bizim tek var edenimizdir. Anamız, babamız, koruyan kollayıp yol gösterenimiz olduğuna göre. Biz onun evinde kendimizi rahat güvende ve mutlu hissetmemiz lazım. Korkmamız, ürkmemiz kaçmak için bahane üretmememiz lazım.

Hal böyle olunca da temelden başlayıp devam eden çocuklarda ki cami korkusu kalıtsal oluyor.

Bunları yapmayın, orası Allahın evi ise bize her emri veren yüce rabbim dersimizi de bildirir. Kullara kalmamış haddini bildirmek ve insan ayrıştırmak

Sevgiyle kalın Güler Şen

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.