Ayten Turan

Ayten Turan

ayten@starhaber.tv

SİYASETİN, BİR DURUŞU OLMALI

Türkiye’de neler oluyor öyle? Kim kimin tavuğuna kış diyor, birbirine karıştı.

Siyasi partiler, başkanları, aday adayları ne yapıyor, kimin tarafında yada neyi savunuyorlar? Anlayamadığımız günler yaşıyoruz.

 Bir dansözlük söz konusuda kim dansöz, kim oynatan belli değil.

 ( Aman dansöz arkadaşlarım alınmasın, konu sözlerin kıvrılması, yoksa belleri sanatsal kıvırana saygı duymasını biliriz efendim)

Türkiye’nin bitmeyen secim süreci, insanlarımızı nasılda çirkinleştiriyor farkında mısınız?

Seçim demokratik bir süreç olmalı, maalesef ki bizim ülkemizde duruşunun kaybedenlerin arenası oluyor.

Hadi anlarım iki ayrı siyasi düşüncenin birbirine karşı saygı çerçevesin de…

 ( Bunu yazarken kendim bile güldüm )

Birbirlerine dokunabilirler, birbirlerini belki bazı noktalarda irdeleyebilirler.

Benim anlamadığım aynı düşüncede, aynı partinin içinde, tabiri affedin birbirlerini gömmek ne demek efendim?

Şimdi şu siyasi görüş ya da bu görüş demiyorum ama öyle bir an geliyor ki, meclis üye aday adayları  yada Muhtar adaylarımız…

 ( Muhtar adaylarımızın siyasi görüşü bir noktada olmamamalı)  kendilerini aşan açıklamalarda bulunuyorlar oda yetmiyor Belediye başkan aday adaylarımızın tamamen duruşlarını yok ettiklerini görüyoruz.

Aslında irdelenmesi gereken konuda burada başlıyor, Evet aday adayı olmak herkesin hakkı olabilir ama ben yetersizsem siyasi donanımım sıfır noktasındaysa ben aday olacağım zaman kendi siyasi düşüncem yada çevremdekiler beni durdurmalı…

Kardeşim sen aday adayısında neyine güvenerek adaysın demeli.

Ha siyasi partilerin paraya ihtiyacı var, herkese kapılarını actıklarına göre diye düşünebiliriz ama buradada biraz gerçekçi olmamız gerekmez mi?

Efendim adaysak bir siyasi donanımımız olmalı, olmalı ki Halkın gözünde güç olalım o Halkın temsilciliğini hakkıyla yapalım.

Maalesef ki öyle değil elbetteki Halk gereken cevabı sandıkta verecek, verecek vermesinede o sandığa gidene kadarda hepimizin ruh hali bozulacağa benziyor.

Halkın birçoğu artık haber programlarını seyretmediklerini dile getiriyorlar, çünkü ruh halleri iyice karışmış durumda, seçim süreci başladığından bu yana dayılar, beyler ön sırada belki makarna dağıtmıyorlar ama herkese bir kaşık bal verdikleri aşikar ne mi demek istiyorum? inanın bunu da açık yazmak isterdim istemesinede, anlayan anlar deyip bir açık kapı bırakmayı yeğliyorum.

Efendim sözün aslı saygıdan geçiyor, aslında saygı kelimesinin içinde birbirimizi eleştirebilir seçimin gerektirdiğini yapabiliriz ama bunu donanımlı bir şekilde yapmayı bilmek gerekiyor.

Halk sandıkta gerçekten gereken cevabı verir ve o zaman ahlanmak vahlanmak için geç olabilir.

Belkide bu ülke için doğru insan sizsiniz, lakin çevrenizdekilerin yada sizin bir an boş bulunmanız ve ağzınızdan çıkan kelemeleri sonucunu düşünmediğiniz için o sandıklarda yer bulamayacaksınız. Onun için aday adaylarımızın daha dikkatli, daha donanımlı saygının ve insan sevgisinin gerektirdiği gibi seçim sürecini geçirmelerini umuyoruz.

Halkta bu süreçten sıkılarak değil, eğlenerek daha doğru kararlarla sandığa gitsin…

Buda siyasi partilerin ve bu partilere gönül verenlerin misyonu olsun, hadi güzel eğilenceli bir seçim sürecine merhaba diyerek…

 Kazanan Halk olsun diyelim…

Sevgiyle kalın…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.