SIRTIMDA ÜLKEM VARKEN, GİTTİM GELDİM
Reklam
Reklam
Ayten Turan

Ayten Turan

SIRTIMDA ÜLKEM VARKEN, GİTTİM GELDİM

16 Ağustos 2018 - 20:19

Bir ay sonra yine sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bir ayda neler yaptım? Öncelikle son Romanım baskıya girdi, Allah nasip ederse Eylül ayından sonra kitapçıların raflarında yerini alıp değerli okurlarımla buluşacak.

Zor bir süreçti çok yoruldum, zevk alarak nasıl yorulunursa öyle yoruldum, duygu dolu anlar yaşadım.

Romanım bitince her romanda olduğu gibi, romanımın kahramanları benden gitti diye oturdum ağladım. inanın öyle, çok kaptırıyorum kendimi, roman yazarken bende o romanda yaşıyorum, karakterlerle can ciğer oluyorum.

 Romanım bittiği zamanda birden bire yalnız kalıyor, o an karakterlerimi özlüyorum.

Sonra biraz tatil yapayım dedim, yaptımda dağ bayır gezdim, kendimle baş başa kaldığım anlarda oldu, kalabalıkta çoştuğum anlarda.

Tatile çıkmadan kendi kendime şunu söylemiştim, interneti açmayacağım haber okumayacağım beynim arındıracağım.

Ne mümkün efendim? Heybemde ülken sırtında gittiğin sürece beynimizi arındırmak imkansız, ülkem mahşer yeri gibi olunca gittiğin yerdeki ne şelaleler, yüreğindeki ateşi söndürebiliyor ne ırmaklar.

Birkaç gün telefonumu bile kapatım ama ne mümkün içim içimi yedi, yok dedim ben bu değilim ülkemde yangın varken ben buralarda ferahlayamam.

Duramadım tabiki ülkeme neler oldu öyle?

Ne şehit haberlerimiz durdu, nede ülkemin üzerinde oynanan oyunlar durdu.

Döviz aldı başını gitti, yine sebep dış güçler dendi ama bu Kadar ülkem tepe taklak olalana kadar iç güçlerimiz neredeydi? Dye soran olmadı.

Türkiye’de bildiğiniz ekonomik kriz var. Var var olmasına da, insanlarda bir tuhaflık da var sanki ülkem mahşer yeri değilde, güllük gülistanlık milletin umrunda değil gibi, sanal ortamlarda hepimiz musmutluyuz  ülkem krizdeymiş kimene.

Türkiye’nin gerçek hayata dönmesine az kaldı şu bayramda geçsin, okullar açılacağı zaman göreceğiz cüzdanlarımızda ki akrepleri.

Birçoğumuz  yaz boyu yaptığımız borcu kışın nasıl ödeyeceğiz düşüncelerinde bunalıma gireceğiz, hani deniyor ya sakin olun birşey yok, yerli mallarına rağbet edin falan onu diyenlerin yerli malı alırken bile nasılda zorlanacaklarını göreceğiz, zor günler göreceğiz efendim zor günler göreceğiz.

Çok isterdim tatil dönüşü size şöyle pembe pembe hikayeler anlatayım, gezdiğim yerlerde ki anılarımı kaleme alayım ama ülkem böyle yanarken ben nasıl anlatırım güzel anları mı?

 Ne yüreğim el verir, nede kalemim buna izin verir.

Ülkemde yanan sadece ekonomimiz mi? Yok efendim yok, ormanlarımızda yanıyor dağlarımız taşlarımızda yanıyor oralarda yaşayan canlılarımızda cayır cayır yanarken, benim kalemim kırarda kendini öyle güzel şeyler yazamaz tatil dönüşü.

Önümüzde ki günler  bayram…

 Bayram tadında günler yaşayalım ve ülkemize sahip çıkalım, bu ülke öyle kolay Türkiye olmadı, onun için iç güçler dış güçler farketmez bu ülkede kimsenin güçü bu ülkeyi tepe taklak etmeye yetmez.

 Bizim geçmişimizde ki zaferlerimiz geleceğimizde ki zaferlerimize emsal olur, onun için kimseler sevinmesin bu ülke sahipsiz sanmasın.

Çok krizler gördük bunuda atlatırız, yeterki her krizden ders çıkartalım, başka krizler yaşamamak için ülkemizin üstünde oynanan dış iç güçler kimse onlara meydanı bırakmayalım.

 Bir olalım dir olalım tek candan vücut bulalım.

Herkese iyi bayramlar…

Sevgiyle kalın… 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum