ÇOCUK DİYORUM, EFENDİM ÇOCUK!
Reklam
Reklam
Ayten Turan

Ayten Turan

ÇOCUK DİYORUM, EFENDİM ÇOCUK!

08 Temmuz 2018 - 11:31

Bütün çocuklar,

Yokluk bilmesinler.

Et, şeker, süt bulsunlar.

Giyimli, tok ve rahat,

Gitsinler okullara.

Sınıflarını geçsinler.

Büyükler biraz daha yorulsun.

Onlar da büyüsünler.

Onlar da mesut olsunlar.

Geçti, kaç savaş ezikliği

Çocukları düşünsünler.

Çocuklar iyi gün görsünler.

 

Behçet Necatigil’in çocuk şiiriyle yazıma başlamak istedim. Yazarın kalemindeki muntazamlığa bir bakar mısınız?

Çocukların en güzel şeyleri yaşamasını istiyor. Hangimiz çocuklar için kötü düşünebiliriz, ya da hangimiz evlatlarımız için şu dünyayı feda etmek istemeyiz, çocuklarımızı gözümüzden sakınmayız?

İşte bizler evlatlarımız içinbu kadarhassasken, o çirkin eller ile hasta ruhlar bizim canlarımıza dokunuyor, tecavüz ediyor, onların hayatlarını alıyor.

Yüreği olan hangi insan buna dayanabilir?

Hiç bir insan bu zulmü kabul edemez. Son günlerde mantar gibi çoğalan çocuk istismarı ve çocuk tecavüzlerinin altında ne yatıyor olabilir, her gün başka acı bir olayla yüz yüze kalmamız neyin habercisi?

Türkiye’de neler oluyor? Kadına, çocuğa ve hayvanlara yapılan bu zulmün ruh hastalığından başka hiç bir açıklaması olamaz.

Aslında bu olaylar geliyorum diyordu. Bazı siyasilerin, din adamların çocuk ve kadın üzerine yaptığı sözde dini söylemler, cinselliği öne alarak cahil insanların beyinlerine bu saçmalıkları sokmalarından başka bir şey değildi.

Neden peki? İnsan bir ülkenin önde giden siyasetçisi ya da din adamı olacak ve başka hiç bir şey kalmamış gibi sadece çocuklar ve kadınlar üzerinden çirkinlik yayacak, hasta olan beyinlerin ortaya çıkartılmasına yardım edecek? Sebep…

Ülkemizde ekonomi ve siyasetin kötü gitmesi ve insanların bu kötü gidişatı görmelerini engellemek için bence.

Diğer taraftan ülkemizdeki erkeklerin cinsel açlığı, tabularla büyüyüp hastalık seviyesinde cinsel güdülerini bastırmaları ve bunun sonunda çocuk ve kadına yapılan tecavüzler ve tacizler sonunda maalesef ki çocukları kadınları öldürmeleri… Bu tamamen bir hastalık ve toplumsal bir yara.

Peki, nasıl bu olayların önüne geçebiliriz, ne yapmamız gerekli?

En başta toplum olarak bilinçleneceğiz.

Çocuklarımıza, bu sapkınlardan nasıl uzak durabileceklerini anlatacağız.

Çocuklarımızın ve kadınlarımızın korkmadan, başlarına gelen en ufak istismarı dahi anlatmalarını sağlayacağız,

Ve çocuklarımıza sahip çıkacağız.

Çünkü zaman artık onu gösteriyor, çocuklarımızı gözümüzün önünden uzaklaştırmayacağız.

Aile içinde çocuklarımızı güvenilir insanlara bırakacağız.

Sürekli çocuklarımızı takip edeceğiz, en ufak bir farklılıkta çocuklarımızla konuşacağız, sebebini arayacağız.

Ve devletimizin acilen önlem alması gerekli. Bu insanların en ağır şekilde cezalandırılıp ifşa edilmesi lazım ki, bir daha bu tür suçlarda bulunmasınlar.

Kanunlar tekrar gözden geçirilmeli. Özellikle, siyasetçi ya da din adamlarının kadın ve çocuk üzerinden yaptıkları bu tür saçma sapan söylemlerinin önüne geçilmeli. Öncelikle, gerekiyorsa onlar eğitilmeli. Yani kadının biri çıkıp ‘’9 yaşındaki bir kız çocuğuyla, 60 yaşında bir adam evlenebilir’’ gibi, akıllara zarar bir açıklama yapmamalı. Bu kişi acilen cezalandırılmalı.

İnanın bu tür yazıları yazarken bir anne olarak ellerim titriyor, boğazım düğüm düğüm oluyor, nefes alamıyorum. Toprak olan çocukların ailelerine nasıl sabır dileyebilirim inanın bilmiyorum.

Allah sabır versin ve bir an önce çocuklara kıyan bu mahlûklar cezalandırılsın ve mümkünse bu tür suçlar işleyen mahlûklar yok edilsin…

ÇOCUKLAR ÖLMESİNLER!

ÇOCUKLAR ŞEKER YESİN!

ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN!

ÇOCUKLAR HEP GÜLSÜN!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum