BİZİM DİLİMİZ ATATÜRK DİYE HAYKIRIR
Reklam
Reklam
Ayten Turan

Ayten Turan

BİZİM DİLİMİZ ATATÜRK DİYE HAYKIRIR

19 Mayıs 2018 - 07:11

19 Mayıs da bir heyet değildir yola çıkan, Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarıydı.

Yıl 2018 ve hala kabul edemiyorlar,  öyle veya böyle kabul etmeseler de Türkiye’ye gelen en değerli ve hepimize ışık olan bir liderimiz vardı oda Mustafa Kemal Atatürk dü…

Yıllar önce bu böyleydi şimdide böyle olacak.

Atatürk çocuklara gençlere çok değer verirdi,  değer verdiği için onlara ışık olacak yoldaş olacak şekilde motive etti onun içindir ki Mustafa Kemal Atatürk…

Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz.

Diyerek, gençlerimize güveni aşılamış gençliğe koca bir Cumhuriyeti bırakmıştır.

Cumhuriyet düşüncesiyle yetişen gençlerimiz hala bu emaneti taşırken maalesef ki bazı gençlerimizde eğitimde ki eksiklikler ve aile içinde ki sorunlar sebebiyle gün ve gün üretemeyen bir noktaya geliyorlar.

Teknoloji kurbanı diye nitelendirilseler de, bana göre Türkiye’deki bozuk sistemin kurbanlarılar.

19 Mayıs gençlik ve spor bayramı olarak gençlere hediye eden Mustafa Kemal Atatürk, sporun da gençler için ne kadar önemli olduğunu o dönemlerde bile vurgulamış, gençleri spor ve sanat la uğraşması için birçok çalışmalarda bulunmuştur.

Kendiside sanata spora yakın olup gençliği en iyi örnek olarak gösterilmiştir.

Türkiye’de birileri ne kadar bu muhteşem insanı adını anmakta zorlansa da, bizler her zaman yüreğimizde taşıyacak ve kendimize ve gençlerimize örnek olarak göstereceğiz.

Türkiye’nin geçmişini unutturmak isteyen zihniyetler inat bizler Cumhuriyet çocukları ecdadımızın yaşadığı zorlukları unutmayacak Cumhuriyetimize ve ulu önder ATATÜRK’ün bizlere bıraktığı başta Türk Cumhuriyetine, Türk bayrağına ve bizlere bırakılan her değere sahip çıkacağız.

Birde Atatürk’ün yerine hiç kimseyi koymalarına izin vermeyeceğiz değil Türkiye’de Dünya üzerinde asla böyle bir lider gelmedi gelmeyecekte.

Birileri Atatürk’ün ismini anmamak için ne kadar caba gösterse de gençlerimiz Atatürk’ün ismini, sesleri yükseldiği kadar haykıracaklardır.

Burada ne yazarsam yazayım bugünün önemini anlatacak bir cümle kurmak öyle zor ki Mustafa Kemal Atatürk o dönemlerde bile bugünü görmüş, gördüğü içinde bir çok kural ve kanunları hangi çağda olursak olalım kullanabileceğimiz bir şekilde yapmıştır.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı da onlardan biridir.

Gün ve gün yozlaşan bir gençliğe, sadece Mustafa Kemal Atatürk görmüş ve onlara sporun önemini anlatmamıştır da nedir, ulu önder Atatürk o zamanlarda bile gençlerimize yol göstermiş o günden bu günü görüp gençlerimize 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramını hediye etmiştir.

Yazımı yine Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle bitiriyor.

Dünya ve Türkiye’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Kutluyorum.

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet korumak ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum