Yargıda dev FETÖ temizliği

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mahrem yargı yapılanmasına ilişkin İstanbul, Ankara, Ağrı ve Edirne gibi birçok ilde devam eden soruşturmalar kapsamında aktif olarak kamuda görev yapan çok sayıda hakim ve savcı, itirafçı beyanları, ankesör kayıtları, ByLock içerikleri ve örgütün çalışma evlerinde kullandıkları sabit hatlardan yapılan görüşmeler sayesinde deşifre oldu.

09:58:05 | 2021-09-25
İSTANBUL ( Star Haber) - FETÖ'nün çalışma evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar ve evlerde yapılan aramalarda elde edilen bilgi ve belgeler sayesinde çok sayıda "çalışma evi" tespit edilerek örgüte ağır bir darbe vuruldu.

SABAH'ın ulaştığı soruşturma dosyalarındaki detaylara göre, hakim ve savcıların örgüt evlerinde telefonlarını kapatıp bir araya gelerek sınavlara hazırlandığı "hücresel hakim-savcı çalışma evleri" olarak adlandırılan evlere de kod isim verildiği ortaya çıktı.

Sınav soruları verilerek yargıya sızan bine yakın isim, başsavcılıklarca HSK'ya bildirildi. 400'ünün soruşturması HSK Teftiş Kurulu'nda devam ederken, 600 hakim ve savcının dosyası ihraç istemiyle HSK Genel Kurulu'na geldi. 

Haber : İlker TURAK

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/09/25/yargida-dev-feto-temizligi-1632542741 

 
 
ETİKET :  yargı fetö Fetullahçı Terör Örgütü

Tümü