Van Hooijdonk'tan Cocu yorumu

Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Hollandalı yıldızı Hooijdonk, Fenerbahçe'nin temaslarda bulunduğu Phillip Cocu'yu değerlendirdi.

Van Hooijdonk'tan Cocu yorumu Spor

Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Hollandalı yıldızı Van Hooijdonk, Fenerbahçe'nin temaslarda bulunduğu Phillip Cocu'yu değerlendirdi.

Phillip Cocu'nun PSV'den Fenerbahçe'ye geçme ihtimalinin mantıklı bir hamle olarak gören Hooijdonk, "Doğruyu söylemek gerekirse Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olarak Cocu'nün geleceğini hiç tahmin etmiyordum çünkü Fenerbahçe'nin boşta olan bir hocayla anlaşacağını düşünüyordum" dedi.

Bu yorumuna ekleme yapan eski futbolcu, "Fenerbahçe'nin uzun zamandır bir teknik direktörlük arayışında olduğunu biliyordum. Bence iki taraf içinde iyi bir seçim olmuş. Cocu içinde PSV'den ayrılmak için çok iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe onun için fırsatlarla dolu bir takım ve burada büyük işler başarabilir. PSV'de de bir sürü değişiklik oluyor ve birçok oyuncuları satıldı. Bu da bence Cocu'nun kararını etkiliyor" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'ye uyumu hakkında da yorumlarda bulunan Hooijodnk, Cocu'ya önemli uyarılarda bulundu; "Kesinlikle Fenerbahçe'ye uyum sağlayacak bir teknik adam ama önce Türk futbolunu ve kurallarını öğrenmeli. Medyanın yoğun ilgisi ve ordaki taraftar kültürüne uyum sağlaması şart. PSV'de olduğu gibi taktik yapıp antrenmanları düzenlemekle sınırlı kalmayacak burdaki işi. Fenerbahçe de yapması gerekenler için önceden bilgilendirilmiş ve hazır olması lazım" ifadelerini kullandı.

Philip Cocu, Fenerbahçe ile anlaşmaya varırsa Guus Hiddink ve Dick Advocaat'ın ardından Fenerbahçe'nin 3. Hollandalı teknik direktörü olacak.

(Sporx)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.