Reklam
Reklam

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı yayınladı.

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun”...

Reklam
UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" mesajı yayınladı.
10 Ocak 2020 - 08:21 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 08:26
Reklam
Reklam

“10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimiz mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.

Güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlamaktadır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır.

Halkın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çalışan gazetecilerimizdir.

Basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederiz.“

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Adına,

Genel Başkan

Ahmet ÖZ

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum