Uçurtmaya bomba

Ortadoğu'yu kan ve gözyaşına boğan İsrail'den Filistinlilere yönelik bir saldırı daha! İsrail savaş uçakları, 'yanan uçurtma hücresi' olarak adlandırdığı sivillerden birinin aracını hava saldırısıyla vurdu. 

Uçurtmaya bomba Dünya

İsrail'e ait savaş uçaklarının, Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye Mahallesi'nde sivil bir aracı vurdu. İsrail OrduSözcüsü Avichay Adraee, askeri bir uçağın, Gazze'de “yanan uçurtma hücresi” sorumlularından birinin aracını hedef aldığını belirtti. Gazze'den görgü tanıkları ise park halindeki sivil araca İsrail tarafından roket saldırısı ile imha edildiği bilgisini paylaştı. Öte yandan saldırıda herhangi bir can kaybının olmadığı bildirildi.

TARLALARI YAKTILAR

İsrail basınında, Filistinli göstericilerin, Gazze Şeridi çevresindeki Yahudi yerleşim yerlerine “yanan uçurtma” ile helyum gazıyla şişirilmiş balonlar göndermesi nedeniyle bölgede bir dizi yangın meydana geldiğine ilişkin haberler yer almıştı. Filistin'de 2006'da yapılan ve Hamas'ın kazandığı seçimlerin ardından İsrail, Gazze Şeridi'ne kara, deniz ve havadan abluka uygulamaya başlamıştı. Uluslararası tepkilere rağmen Gazze'ye yönelik abluka aralıksız devam ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.