Reklam

Turizm Bakanı Ersoy'un eşinin Van'daki çığ faciası sırasında eğlendiğini gündeme getiren Barış Yarkadaş hakkında suç duyurusu.

Truzim Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'un Van'da yaşanan çığ faciası sırasında Kars'ta bir eğlenceye katıldığına dair görünütleri gündeme getiren gazeteci Barış Yarkadaş'a soruşturma açıldı.

Turizm Bakanı Ersoy'un eşinin Van'daki çığ faciası sırasında eğlendiğini gündeme getiren Barış Yarkadaş hakkında suç duyurusu.
08 Şubat 2020 - 13:27

Gazeteci Barış Yarkadaş, Truzim Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'un, Van'da yaşanan çığ faciası sırasında Kars'ta bir eğlenceye katıldığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak gündeme getirmesi ile ilgili kendisine soruşturma açıldığını söyledi. Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Yarkadaş"Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşinin "tarihi kilise"de Aslı Hünel'in söylediği şarkılara eşlik ettiğini ve eğlendiğini gösteren videoyu yayınlamam üzerine, avukatı "meslek etiğine aykırı" bir açıklama yaparak, hakkımda suç duyurusunda bulunduklarını belirtmiş" dedi. 

Kendisinin de Karslı olduğunu hatırlatan Yarkadaş"Eğlence videosunu memleketim Kars'la ilgili gelişmeleri internette tararken şans eseri gördüm. Üstelik video gizli saklı da değildi. Eğlence görüntülerini aynı gezinin organizatörlerinden olduğu anlaşılan Gelecek Partisi Kurucusu Ömer Faruk Başaran'ın eşi Evrim Kırmızıtaş Başaran yayınlamıştı" dedi.Yarakdaş konuyla ilgili açıklamasında Ersoy'un avukatına cevap olarak şöyle dedi:

Pervin Ersoy'un avukatı iseniz, müvekkilinizin kişilik haklarına yönelik bir hakaret, iftira ya da aşağılama varsa buna ilişkin başvuruyu yapar ve konuya ilişkin hukuki gerekçeyi anlatan bir duyuru yayınlarsınız. Yayınladığınız açıklama, mesleğinizin etiğine aykırıdır. Avukatlar müvekkilleri ile ilgili açıklama yapmak zorunda kalırsa, 'müvekkilini kutsamaz, orantılı konuşur ve durumun net tespitini yapar.' Bu sizin mesleğinizin temel kurallarından biridir. Size bunu hatırlatmak zorunda kaldığım için üzgünüm.  Avukatların açıklamasına göre, Aslı Hünel tarihi kilisenin "akustiğini" Pervin Ersoy ve 59 arkadaşına gösteriyormuş? Neresinden tutsan elinde kalan bu açıklama, bir de dava tehdidi ile bitiyor. Avukatlara tavsiyem, bir dava da AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner'e açmaları... Zira ben o görüntüleri yayınladıktan sonra Metiner "Bu tam bir rezalettir" diye yazdı. Umarım hakkımdaki şikayet davaya dönüşür. Biz de davada bu gezilerin kim tarafından organize edildiği, katılımcıların tur şirketine kaç TL ödediğini ve bu gezilere ilişkin diğer bilgileri açığa çıkarma şansına kavuşuruz. 38 cana rağmen geziyi iptal edememenin ticaretten başka bir izahı var mı sizce de?
 
Ne Olmuştu?
Turizm Bakanı'nın eşinin çığ faciası yaşandığı sırada, Kars'ta gittiği eğlenceye ait görüntüler AKP'yi karıştırdı

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/turizm-bakani-ersoy-un-esinin-van-daki-cig-faciasi-sirasinda-eglendigini-gundeme-getiren-baris-yarkadas-hakkinda-suc-duyurusu,859947


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum