TOKİ'den Silivri'de 198 bin TL'ye ev fırsatı

TOKİ'nin Silivri'deki 1.356 konutu için müracaatlar dün başladı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, dar gelirli vatandaşlar için 2+1 evlerin 198 bin TL'den başladığı projede konutların çekilişle sahiplerini bulacağını söyledi.

TOKİ'den Silivri'de 198 bin TL'ye ev fırsatı Ekonomi

Türkiye'nin en çok konut üreten kuruluşu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), dar ve orta gelirli vatandaşı ev sahibi yapmak için yeni projelere imza atıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, Silivri'de yatay mimari ve mahalle konsepti ile dar ve orta gelirliler için satışa sunulan 1.356 yeni konut için başvuruların dün itibariyle başladığını bildirdi. 29 Haziran'a kadar müracaatların alınacağını ifade eden Turan, en düşük konut fiyatının 198 bin lira ve en düşük taksit tutarının 700 lira olduğunu ifade etti. Alt gelir grubu 934 konut ile orta gelir grubu 422 konutun vatandaşlara satılacağını aktaran “Vatandaşlarımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kurup onlarca konut projesini hayata geçirdik. Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz” ifadesini kullandı.

180 AYA KADAR VADE İMKANI

Turan, başvuruların ardından 11-12 Temmuz 2018'de noter huzurundaki kura çekimiyle konut sahibi olacak vatandaşların belirleneceğini bildirdi. Turan, “Alt gelir grubunda başvuru yapacak vatandaşlarımız bin TL, orta gelir grubunda başvuru yapacak vatandaşlarımız ise 2 bin TL başvuru bedeli ile müracaatlarını gerçekleştirebilir. Kura sonucunda konut sahibi olamayan vatandaşlarımıza başvuru bedellerini ise 18 Temmuz 2018 tarihinden itibaren iade edeceğiz” bilgisini aktardı Silivri'de alt gelir grubuna yönelik satışa sunulan 934 konut içinde yer alan 234 konutu emekli vatandaşlara ayırdıklarını belirten Turan, şöyle devam etti: “Emekli büyüklerimiz satışa sunacağımız konutlara 25 bin TL peşinat bedeli 180 ay vade veya 30 bin TL peşinat bedeli 240 ay vade seçeneği ile başvuruda bulunabilecekler. Bunun yanında engelliler, şehit aileleri ve malullerine de özel kontenjan ayırdık. Alt gelir grubunda satışa sunduğumuz 47 konut ile orta gelir grubunda yer alan 22 konutu engelli vatandaşlarımıza ayırdık.Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine' kuraya girmeden konut alma hakkı tanıdık.”

Dar gelirliye yönelik 2+1 tipi 934 konutun aylık 961 lira taksitle toplam 198 bin liraya satışa sunulduğunu aktaran Turan, orta gelir grubuna yönelik 3+1 nitelikteki 422 konutun ise 285 bin lira ve bin 958 lira taksitle satılacağını duyurdu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.