Tescilli yalancı

Yalancılığı mahkeme kararıyla bir kez daha tescillenen Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve ailesine yönelik 'Man Adası' iftirası nedeniyle 359 bin TL tazminata mahkum oldu.

Tescilli yalancı Politika

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi hakkında ortaya attığı tüm iftiraların yalan olduğu yargı tarafından tescillenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün yine attığı iftira cezasına çarptırıldı. FETÖ kumpası olduğu mahkeme kararlarıyla belirlenen bir çok yalanı tekrarlayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'na para hakli iftirasına karşı açılan üçüncü 1,5 milyon liralık tazminat davasında da mahkum oldu. Kılıçdaroğlu, 359 bin lira tazminata çarptırıldı. Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi, Başkan Erdoğan'a 150 bin lira, Özdemir Bayraktar'a 60 bin lira, Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar'a yirmi ikişer bin lira, Necmeddin Bilal Erdoğan'a 20 bin lira, Ahmet Burak Erdoğan'a 16 bin lira, Mustafa Erdoğan'a 15 bin lira, Sadık Albayrak ve Ziya İlgen'e on dörder bin lira, Orhan Uzuner ve Osman Ketenciye'de on üçer bin lira manevi tazminatın, Kılıçdaroğlu'ndan alınarak ödenmesine hükmetti.

FETÖ'NÜN SÖZCÜSÜ GİBİ

FETÖ'nün kaset kumpasıyla CHP'nin başına gelen Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün kumpas dosyalarını gündeme getirerek örgütün sözcülüğüne yapmaya devam etti. Kılıçdaroğlu,tüm iddialarının mahkeme kararlarıyla yalan olduğu tescillenmesine rağmen özür dilemek yerine, yeni yalanlarla iftiralarını sürdürdü. Kılıçdaroğlu'nun sadece Başkan Erdoğan'a yönelik mahkeme kararlarıyla yalan olduğu tescillenen iftiraları bile çok kalın bir dosya oluşturuyor.

ERDOĞAN 13 DAVAYI ÇEKTİ

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından oluşan milli birlik ruhu için Başkan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve diğer parti liderlerini de Yenikapı mitingine davet etti. Erdoğan tarihi mitingde oluşan ‘Yenikapı ruhu' nedeniyle Kılıçdaroğlu'nun iftiralarına karşı açtığı 13 davayı da geri çekti. Başkan Erdoğan'ın geri çektiği davalar arasında, Kılıçdaroğlu'nun ‘Erdoğan'ın İsviçre'de gizli bir hebasında serveti olduğu, kaçak sarayda oturduğu, rüşvet pazarlığı yaptığı, Reyhanlı saldırısını gerçekleştiren DEAŞ'lıların Erdoğan tarafından Türkiye'de eğitildiği' yönündeki FETÖ kaynaklı iddialar da yer alıyordu.

BAY KEMAL CEZAYA DOYMADI

Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'dan sonra oluşan Milli Birlik ruhuna uymaması ve asılsız iddiaları ve hakaretlerine devam etmesi üzerine Başkan Erdoğan, CHP Genel Baykanı'nın her yalmanı için dava açtı. Bu davalar da Kılıçdaroğlu cezaya çarptırıldı. Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu hakkında açtığı ve halen devam eden Ankara 6. ASHM, Ankara 4. ASHM, Ankara 26. ASHM'deki çok sayıda dava devam ediyor. Daha önce sadece yalanın tescili anlamında, düşük tazminat talepleriyle açılan davaların aksine Kılıçdaroğlu'nun ısrarla iftiralarını sürdürüp hakaretlerini artırması üzerine bu davalarda istenen tazminat miktarının yaklaşık 2 milyon TL'ye vardı.

ÇİRKİN PAYLAŞIMA SORUŞTURMA AÇILDI

Ankara Başsavcılığı, Twitter hesabından paylaştığı karikatür nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından paylaşımda bulunduğu belirtilerek, Kılıçdaroğlu hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma başlatıldığı bildirildi. Kılıçdaroğlu, önceki gün partisinin TBMM Grup Toplantısında söz konusu karikatürü Twitter hesabından paylaşacağını açıklamış ve partisinin milletvekillerine de bu yönde talimat vermişti.

iFTiRANIN BiNi BiR PARA

- 05.06.2009 tarihinde bir miting sırasında “Hakkında sahte evrak düzenlemekten yani yolsuzluk yapmaktan dosyası olan bir başbakan. O belgeleri başbakanın alnına çivilerim” sözlerinden dolayı Ankara 20. Asliye Sulh Hukuk Mahkemesi (ASHM) kararıyla 4 bin TL tazminata mahkum edildi.

- 26.07.2010 tarihinde bir miting sırasında “Nasıl hortumlarım, nasıl yürütürüm artık kalpazanlar bu ülkede başbakan olmayacak. Bu kadar mal varlığı nereden geliyor, ülkeye ihanet ettin” sözlerinden dolayı Ankara 19. ASHM kararıyla 8 bin TL tazminata mahkum edildi.

- 31.07.2010 tarihinde “O köşeyi dönen, yürüten, yürütmenin başı. Siyasete yırtık ayakkabı ile giren köşeyi dönen. Siyaset cebi doldurmak değil” sözlerinden dolayı Ankara 12. ASHM kararıyla 5 bin TL tazminata mahkum edildi.

- 08.08.2010 tarihinde bir mitingde “Cebini doldurdun köşeyi döndün, havuzlu villa yaptın. Aynaya bak, kalpazanları göreceksin. İhaleye fesat karıştıranları, hayali ihracatçıları, yetim hakkını göreceksin. Yiye yiye doymadın” sözlerinden dolayı Ankara 12. ASHM tarafından 10 bin TL tazminata mahkum edildi.

- 26.10.2010 tarihindeki “İki yüzlü, onursuz, kıvıran, adam olmayan, saygısız, ahlaksız, utanmayan ve ayrıca bu tür kişileri bağrında besleyen” sözlerinden dolayı Ankara 5. ASHM tarafından 7 bin TL tazminata mahkum edildi.

- 31.01.2012 tarihindeki “Ey hırsızlar, ey yolsuzlar başınıza bir şey gelmesini istemiyorsanız, hırsızlık ve yolsuzluk yapmadan önce Başbakanla temasa geçin. Yalan söylemek sana yakışır. Sen dindar falan değilsin. Sen din tüccarısın. Dindar insanları sömüren birisin” sözlerinden dolayı Ankara 1. ASHM tarafından 5 bin TL tazminata mahkum edildi.

- 07.02.2012 tarihindeki “Ahlaksız, utanmaz, erdemsiz, iftiracı Erdoğan. Dindar görünümlü din tüccarı” ifadelerinden dolayı Ankara 1.ASHM tarafından 5 bin TL tazminata mahkum edildi.

- 29.09.2013 tarihindeki “Dolmabahçe'de oturup Kadıköy'den gelen vapurdaki kadınları dikizliyor” sözlerinden dolayı Ankara 7. ASHM tarafından 10 bin TL tazminata mahkum edildi.

07.04.2016 tarihindeki “Diktatör bozuntusu. Hem cinsel sapıklığın adresi orada hem siyasi sapıklığın adresi orada. Yani açıkça söylüyorum, Recep Tayyip Erdoğan'dır” sözlerinden dolayı Ankara 9. ASHM tarafından mahkum edildi.

SÖYLEDİKLERİ KÜLLİYEN YALAN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olduğunda beri Türkiye'de kurumlar ve kişiler üzerinden bir itibarsızlaştırma ve meşruiyet tartışması oluşturma çabasında olduğunu söyledi. Ünal, “Özellikle geçmişte Cumhurbaşkanımız için kullandığı dili seçmen her defasında onaylamamasına Kılıçdaroğlu aynı şeyleri yaparak, aynı sonuçları almak istiyor. Einstein, ‘aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar almak isteyenler ahmaktır' diyor. Ama Kılıçdaroğlu, farklı bir sonuç almak, iktidar olmak, Türkiye'de gerilimi kaldırmak gibi bir amaç taşımıyor” ifadelerini kullandı.

AHLAKSIZ VE SEVİYESİZ

Kılıçdaroğlu'nun nefret dilini, yalanı ve iftirayı devam ettirdiğini ve bunun üzerinden siyaset üretmeye çalıştığını söyleyen Ünal, şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu öyle bir çamura batmış durumdaki 15 Temmuz'da tankların arasından kontrollü bir şekilde kaçıp saklanmasından sıvışmasına rağmen Cumhurbaşkanımızı saklanmakla suçlayabiliyor. Kılıçdaroğlu, terörle mücadelede son derece kritik görevler üstlenen Mili Savunma Bakanımıza, İçişleri Bakanımıza, MİT Başkanımıza dönük kullandığı yalan ve iftiraları kendisine iade ediyoruz. Kendisinin dün ifade ettiği şekliyle asla hakikatle örtüşmemekte. Özellikle Milli Savunma Bakanımız ve MİT Başkanımızla ilgili söylediği ifadeler külliyen yalandır... Kimsenin herhangi bir yere kaçtığı ya da herhangi bir şeyden kaçırıldığı söz konusu değildir. Sanıyorum şu anda yaşadığı durumdan ve sıkışıklıktan dolayı aklını kaçırmak üzere olan Kemal Kılıçdaroğlu'dur.” Kılıçdaroğlu, CHP'deki kaosu, liderlik kavgasını, imza toplanmasını, Başkan Erdoğan'a ucuz bir dil ile saldırarak gündemi dağıtmaya çalıştığını kaydeden Ünal, “Kılıçdaroğlu'nun bu durumunu son derece ahlaksız ve seviyesiz bir durum olarak görüyoruz” dedi.

İNAL: DAHA ÇOK ÖDER

Öte yandın Başkan Erdoğan'ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 359 bin TL'lik tazminat davasını hatırlatarak “KK yalandan dilini arındırmazsa daha çok öder” paylaşımında bulundu.

Bay Kemal ve 72 vekiline hakaretten suç duyurusu

Başkan Erdoğan, sosyal medyada kendisine ilişkin hakaret içeren karikatür paylaşan Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li vekil hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”ten suç duyurusunda bulundu. Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, suç duyurusu dilekçesini Ankara Başsavcılığı'na verdi. Kılıçdaroğlu dışında, hakkında suç duyurusunda bulunulan CHP milletvekilleri şöyle sıralandı: “Müzeyyen Şevkin, Burhan Bulut, Burcu Köksal, Ali Haydar Hakverdi, Gamze Taşçıer, Murat Emir, Yıldırım Kaya, Nihat Yeşil, Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Uğur Bayraktutan, Süleyman Bülbül, Ahmet Akın, Ensar Aytekin, Mehmet Göker, Lale Karabıyık, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Muharrem Erkek, Özgür Ceylan, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar, Okan Gaytancıoğlu, Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, Suzan Şahin, Serkan Topal, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Aykut Erdoğdu, Yüksel Mansur Kılınç, Gökan Zeybek, Ali Şeker, Engin Altay, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Murat Bakan, Kani Beko, Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır, Atila Sertel, Mahir Polat, Hasan Baltacı, Çetin Arık, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Veli Ağbaba, Özgür Özel, Bekir Başevirgen, Ali Öztunç, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Ömer Fethi Gürer, Seyit Torun, Engin Özkoç, Kemal Zeybek, Ulaş Karasu, Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygün, Kadim Durmaz, Aziz Aydınlık, Özkan Yalım, Deniz Yavuzyılmaz, Aysu Bankoğlu, Özcan Özel, Baha Ünlü.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.