Teröristleri süpürdük

Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar, yeni görevlerini Çukurca'daki 2 bin 270 rakımlı Dağbaşı Üs Bölgesi'nde kutladılar. Akar: Çok şükür yukarıdan aşağı süpüre süpüre bu alçak teröristleri hudutlarımızın dışına attık, teröristleri takibe devam ediyoruz dedi.

Teröristleri  süpürdük Politika

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, yeni görevlerini sınırın sıfır noktasında Mehmetçikle birlikte kutladı. Teröristlerin bir dönem “Türk askerinin giremeyeceğini” iddia ettiği, Çukurca Dağbaşı Üs Bölgesi'ne komutanlarla giden Akar, “Çok şükür yukarıdan aşağı süpüre süpüre bu alçak teröristleri hudutlarımızın dışına attık, teröristleri takibe devam ediyoruz” dedi. Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ile yurtiçindeki ilk ziyaretini sınır birliklerine yaptı. Akar, 3. Piyade Tümen Komutanlığı harekat merkezinde teröristle mücadele operasyonlarına ilişkin bilgi aldı, direktifler verdi. Akar ve komutanlar daha sonra helikopterlerle, teröristlerce “girilemez” olarak nitelendirilen Çukurca'daki 2 bin 270 rakımlı Dağbaşı Üs Bölgesi'ne gitti.

DAĞBAŞI'NDA KUTLAMA

Yoğun operasyonların ardından temizlenen bölgedeki faaliyetlere ilişkin bilgi alan Akar Mehmetçik'le de bir araya geldi. “Yeni görevlerimize yönelik kutlamayı burada Dağbaşı'nda sizlerle birlikte yapalım istedik” diyen Akar, şunları söyledi: “Geçmiş yıllarda bu bölgelerde teröristler vardı. Çok şükür yukarıdan aşağı süpüre süpüre bu alçak teröristleri hudutlarımızın dışına attık, takibe devam ediyoruz. Gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden başta FETÖ, PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütleri olmak üzere, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı terörle mücadele en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam ettirilecektir” dedi. Askerlerden her zaman tetikte olmalarını isteyen Akar, “Bizim amacımız, herbirinizin vatan görevini, hakkı, namusu, şerefiyle yaptıktan sonra sağ salim sevdiklerinize kavuşmanızı sağlamaktır. Biz, komutanlarınız hepimiz bunu yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşma sonrasında Akar ve komutanlar, beraberinde getirdikleri ev yapımı kekleri askerlerle birlikte yedi. Kekleri kesen Akar, üs bölgesi personeli ve komutanlara elleriyle ikram etti.

‘BABAN BiR KAHRAMAN'

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.