Taşerona kadro isim listeleri son dakika 2018 taşeron sınav tarihi ne zaman?

Taşerona kadro isim listeleri kurumlar tarafından açıklanmaya bir bir devam ediyor. 2018 yılında milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren taşerona kadroda son durum merakla araştırılıyor. Son dakika taşerona kadro gelişmeleri sayfamızdan takip edilebilir. 2018 Taşeron sınav tarihi ne zaman? Taşeron işçiler kadro listeleri açıklanmaya başladı. Gündemi oldukça meşgul eden ve binlerce taşeron işçiyi ilgilendiren karar çıktı. Taşerona kadro müjdesi sonrası kurumlar da kadro listelerini yayınladılar. Peki taşeronda süreç nasıl ilerleyecek? İşte, kafa karıştırıcı gibi gözüken sürecin detaylı anlatımı.

Taşerona kadro isim listeleri son dakika 2018 taşeron sınav tarihi ne zaman? Güncel

Taşerona kadroda son durum nedir? Son dakika taşeron kadro isim listeleri resmi kurumlar tarafından bir bir açıklanıyor. Peki 2018 taşeron sınav tarihi ne zaman yapılacak? Taşeron kadroda son olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı listeler erişime açılırken, gözler diğer kurumlara çevrildi. Yüzbinlerce taşeron işçinin yaptığı başvurunun ardından taşerona kadroda yeni gelişmeler yaşanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan altisveren.gov.tr adresinde yer alan bilgiye göre, taşeron başvuru sonuçlarını gösteren kesin listeler 24 Şubat 2018 tarihinde asılacak ve sınava girmeye hak kazanan işçilerin ismi bu listede yer alacak.

TAŞERON SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

Taşeron başvuru sonuçlarının erişime açılmasının ardından taşeron sınavı aşamasına geçilecek. Taşeron sınavında başarılı olan işçiler, kadrolu pozisyonda çalışmaya hak kazanacak.

Başvuru sonuçlarında sınava girmeye hak kazanan taşeron işçiler, 3 Mart 2018 - 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron sınavına girecek.

Sınav sonrasında 23 Mart 2018 - 26 Mart 2018 tarihleri arasında sınav kuruluna itirazlar yapılacak ve ardından 27 Mart 2018 - 31 Mart 2018 tarihleri arasında da itirazlar incelenecek ve sınav sonuçları açıklanacak.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kadrolu pozisyonda çalışmaya hak kazanan taşeron işçiler belli olacak.

TAŞERONDA SÜREÇ NASIL İLERLEYECEK?

Taşeron kadro başvuru sonuçlarını gösteren kesin listeler 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkacak. Listelerin yayımlanmasının ardından taşeron sınavı 3 Mart – 22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. Taşeron işçiler, sınavın ardından 23 Mart – 26 Mart 2018 tarihleri arasında kurula itirazlarını yapabilecek ve 27- 31 Mart 2018 tarihleri arasında itiraz incelenecek, kesin sonuç açıklanacak.

Kadroya geçişin önemli aşamalarından olan yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilecek, en az 50 puan alanlar başarılı sayılacak ve en geç 2 Nisan'a kadar kadroya geçirilecek. Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçilerin, yarın mesai bitimine kadar çalıştıkları işyerlerinin ilgili birimlerine başvuru formu ve dilekçeyle müracaat etmesi gerekecek. Şartları karşılamalarına rağmen söz konusu süre içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları yanacak. Taşeronların geçiş süreci 2 Ocak 2018'den itibaren başladı ve 90 gün içinde sonuçlandırılacak. Sınavlar 3 ile 22 Mart arasında gerçekleştirilecek.

TAŞERON BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANAN KURUMLAR

Denizli Gençlik ve Spor bakanlığı İl Müdürlüğü

Eskişehir Anadolu Üniversitesi

Afyokarahisar Afyonkarahisar Kayıhan belediyesi Afyon kocatepe Üniversitesi

İstanbul Eyüp Devlet Hastanesi Müdürlüğü Türkiye Yazma Eserler Kurumu İstanbul il nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü İstanbul Üniversitesi

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi ASKİ Sosyal Güvenlik Kurumu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dışişleri Bakanlığı Batı Adliyesi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Sağlık Bilimleri üniversitesi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sağlık Bakanlığı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sağlık Bakanlığı

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Kastamonu

MEB Okullar

Bilecik

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Sakarya

Sakarya Üniversitesi

Muğla

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü

Amasya

Taşova Belediye Başkanlığı

Hakkari

Hakkari Belediyesi,

Nevşehir

Hacıbektaş Veli Üniversitesi

Gümüşhane

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Kütahya

Kütahya İl Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü

Gaziantep Polis Meslek Eğitim Merkezi

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü

İzmir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü İzmir Valiliği

Konya Orman Bölge Müdürlüğü

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Kars Aile İl Müdürlüğü

Giresun Giresun Üniversitesi

Yozgat Yozgat KYK Müdürlüğü

Muş Muş Genclik ve spor müdürlüğü

Diyarbakır KYK Diyarbakır İl müdürlüğü

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Çorum Çorum Hitit Üniversitesi

Bitlis Bitlis Eren Üniversitesi

T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI TAŞERON LİSTESİ DUYURU 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN GEÇİCİ 23 ÜNCÜ MADDESİ UYARINCA SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇME BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ALT İŞVEREN ÇALIŞANLARINA İLİŞKİN İSİM LİSTESİ

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SONUÇ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

(İlana ilişkin itirazların, Tespit Komisyonuna iletilerek değerlendirilmesini teminen 12 Şubat 2018 günü (Pazartesi) mesai bitimine kadar, daha önce başvurularını yaptıkları birime elden yazılı olarak sunulması gerekmektedir.) ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI LİSTELERİ; SAĞLIK BAKANLIĞI TAŞERON İŞÇİ PERSONEL KABUL DUYURUSU; Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı birimlerince; 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerinin, 24/12/2017 tarih ve 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvuruları incelenmiş olup, gerekli şartları taşıyan ve sınava katılmaya hak kazananlar (Ek-1) ile gerekli şartları taşımadığından sınava girmeye hak kazanamayan (Ek-2) kişilere ait listeler ekte yayınlanmıştır.

SAĞLIK BAKANLIĞI SONUÇ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

1 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan usul ve esasların 10 uncu maddesinde belirtilen "İnceleme neticesinde şartları taşıdığı ve taşımadığı tespit edilenlerin isimleri, çalıştıkları teşkilat ve/veya birimin de belirtilmesi suretiyle müracaat ettikleri birimlerce/idarece ilan (internet veya kurumca belirlenecek şekilde) edilir ve bunlar yükleniciye bildirilir. Bu şekilde yapılan ilan tebliğ yerine geçer. Başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmaz." hükmü uyarınca ilgili kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sınava girme hakkı elde edemeyenler, ilan tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde Bakanlığımız Genel Evrak Birimine kayıt yaptırmak koşuluyla Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilirler. İlgililere ilanen tebliğ olunur.

TAŞERON KADRO SINAVI TARİHİ
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.