Son dakika haberi Karadağ'da silahlı saldırganın etrafa ateş açması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti, 1'i polis 6 kişi yaralandı.

Karadağ'da bir adam aile içi bir tartışmanın ardından etrafa ateş açtı. Saldırgan, polisle girdiği silahlı çatışmada vurularak öldürülmeden önce 11 kişiyi öldürdü.

12:06:36 | 2022-08-13
Karadağ'ın Cetinje kentinde bir saldırganın, önce kendi ailesine ardından polislere ve yoldan geçenlere ateş açması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

Fotoğraf: AA
 
Cetinje Polisinden yapılan açıklamada, 34 yaşındaki saldırganın, aralarında çocuk ve polislerin de bulunduğu çok sayıda kişiye ateş açtığı kaydedildi.
Fotoğraf: AA

Olayda 11 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı belirtilen açıklamada, saldırganın polisle girdiği çatışmada öldürüldüğü bildirildi.

Fotoğraf: AA

Yerel medyada yer alan haberlerde, aile içi kavgada, saldırganın ilk olarak kendi ailesine, ardından yoldan geçenlere ateş açtığı belirtildi.

Fotoğraf: AA

Karadağ Başbakanı Dritan Abazovic, yaptığı açıklamada, "Tüm Karadağ vatandaşlarını masum kurbanların aileleri, akrabaları, dostları ve Cetinje vatandaşlarının yanında olmaya çağırıyorum. Karadağ daha önce böyle bir trajedi görmedi." ifadesini kullandı.
ETİKET :  Son dakika haberi Karadağda silahlı saldırgan etrafa ateş açması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti 1i polis 6 kişi yaralandı

Tümü