Rekor serisi Bitcoin için risk

Bitcoin'de görülen hızlı değerlenme risk olarak belirdi. Balon algısının güçlenmesi satış çılgınlığı başlatabilir ve bu sanal parada şimdiye kadar görülmüş en sert düzeltme olabilir.

Rekor serisi Bitcoin için risk Ekonomi

Muhammed KAFADAR - dunya.com

Yılın başında bin dolar seviyesinde olan Bitcoin, bu hafta sadece birkaç saat içinde bin dolardan fazla değerlendi.

Dün 14 bin doları geçerek rekor kıran Bitcoin, tarihi zirvesini bir günde 19 bin dolara taşıdı. Bitcoin'in bin dolar seviyesini aşması neredeyse 5 yıl sürmüştü.

Bitcoin yatırımı yapanlar, gelecekte daha çok insanın bunu talep edeceği beklentisiyle hareket ediyor. Son günlerdeki heyecanı destekleyen en önemli unsur ise ABD'de Bitcoin vadelilerinin işlem görmesine izin verilmesi oldu. Diğer taraftan Güney Kore ve Japonya'da da artan etkinlik fiyat yükselişini destekliyor.

Ancak, ironik şekilde vadeli işlemler Bitcoin'de düşüşün başlangıcı olabilir. Uzmanlar, fiyatın düşeceğine dair bahis oynanabileceği yönünde uyarıyor. Bu aşağı yönlü baskı oluşturabilir.

Diğer taraftan oldukça hızlı değerlenen Bitcoin'de son günlerde görülen hızlı sıçramalar en önemli risk olarak dikkat çekiyor. Aşırı yükseliş balon patlayacak endişesini güçlendiriyor ve bu Bitcoin yatırımcılarının panikleyerek satış çılgınlığı başlatmasına neden olabilir.

Bitcoin'de 'bölünme' tehlikesi geçmedi

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Star Haber Haber Sitesi Çözüm Medya Grup kuruluşudur. | www.starhaber.tv