PKK'ya katılım 30 yılın en dibinde

PKK terör örgütüne katılım rakamlarını grafiklerle paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, örgüte katılımın son 30 yılın en düşük seviyesinde olduğunu söyledi.

PKK'ya katılım 30 yılın en dibinde Politika

Grafikte, 2017 yılında 154 kişinin, 2018 yılında ise sadece 45 kişinin terör örgütüne katıldığı görüldü. Bakan Soylu, “Türkiye bir irade ortaya koydu.

Türkiye, milleti ile kendi arasına girmek isteyen bir nefret dilini ortadan kaldırabilmek, oyun kuran bir yapıyı bertaraf edebilmek için vatandaşı ile beraber bir adım atmaya çalışıyor. Katılım şu anda 45'ler seviyesinde. Bunun içinde 12-13 muallaktır. Geçmiş dönemlerde katılan olup da kendisiyle ilgili haber alınamayan kişileri de ilave ederiz” diye konuştu.

TERÖRÜ BİTİRME KABİLİYETİ

TGRT Haber'e konuşan Soylu, “PKK ile mücadele bitme noktasına geliyor mu? Kandil konuşuluyor. Kandil ile bu nihayete erecek mi?” sorusu üzerine şunları söyledi: “Türkiye terörle topyekun mücadele ediyor. Bunun bir proje örgüt olduğu apaçık ortadadır. Kendi iç muhaliflerini temizlemekle başlayan bir süreçle aslında adım attı. Apo denilen bir karakter oluşturmaya çalıştı. Bunun üzerinden Türkiye içerisinde sürekli, hem Türkiye'nin gücünü hem demokrasisini hem birliğini hem de büyümesini zedelemeye çalışan bir alan oldu. Aynı zamanda Orta Doğu'ya da sirayet etmeye çalıştı. Türkiye dönem dönem kendisinin terörü bitirme kabiliyetini yükseltti.” Öte yandan, İçişleri Bakanlığınca 4-11 Haziran tarihleri arasında ülke genelinde yürütülen iç güvenlik operasyonlarında 69 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.