Müziğin en iyileri ödüllendi

fizy İstanbul Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. 'En İyi Erkek Sanatçı' Tarkan, 'En İyi Kadın Sanatçı' Sezen Aksu ve 'Tüm Zamanların En İyi Grubu' MFÖ seçildi. 

Müziğin en iyileri ödüllendi Yaşam

Müzik platformu fizy'nin Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production iş birliğiyle hayata geçirdiği “İstanbul Müzik Haftası” kapsamında “İstanbul Müzik Ödülleri” verildi.

ÖNCE SAĞLIK SONRA MÜZİK

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dijital ekonomi ortaya çıktıktan sonra olumsuz olarak en çok etkilenen sektörün müzik piyasası olduğunu söyledi. Terzioğlu, müzik sektöründe ilk olarak mp3'lerin ortaya çıktığına işaret ederek, “Daha sonra mobil internet hayatımıza girdi. İş modellerimiz değişti ve artık 4G ile beraber sadece müziği dinlemiyoruz, müziği seyrediyoruz. Canlı konserler yayınlıyoruz ve bu şekilde bambaşka bir dünya ortaya çıktı.” dedi. Dinleyiciler tarafından belirlenen 11 kategoride seçimler yapıldı. Bu kapsamda “En İyi Erkek Sanatçı” Tarkan, “En İyi Kadın Sanatçı” Sezen Aksu, “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ve “En İyi Video Klip” Aleyna Tilki, “En İyi Albüm” Edis, “En İyi Grup” Mor ve Ötesi, “En Çok Dinlenen Single” (Öyle Kolaysa) eseri ile Mabel Matiz, “En İyi DJ” Mahmut Orhan, “En İyi Söz-Müzik” Ersay Üner, “Dijital Platformlarda En Çok Arama Yapılan Sanatçı” Ahmet Kaya ve “Tüm Zamanların En İyi Grubu” MFÖ seçildi. Gecede ödüle değer görülen usta müzisyen Ahmet Kaya adına ödülü eşi Gülten Kaya aldı.

HALA BİZDEN BIKMADINIZ!

MFÖ grubundan Mazhar Alanson da kendilerini ödüle layık gören herkese teşekkür etti. Fuat Güner de, “Bu kadar yıl sonra hala bizden bıkmadınız ve bizim de buna karşılık size verecek daha çok senelerimizin olması çok doğal. O yüzden kendimize dikkat ediyoruz, sağlıklı kalmaya çalışıyoruz ki sizlere hayatımız boyunca bol bol müzik yapalım.” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.