Motorine indirim geldi! 8 Temmuz güncel akaryakıt fiyatları ile LPG, motorin ve benzin fiyatları ne kadar?

Motorin, LPG ve benzin fiyatları araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. 2 Temmuz itibariyle otogaz ve benzin fiyatlarına indirim yapılmıştı. Brent petrol piyasalarında gözlemlenen sert düşüşle beraber benzin ve motorin fiyatlarına yeniden indirim beklentisi oluştu. Edinilen bilgiye göre, motorin grubuna indirim geldi. İşte, 8 Temmuz 2022 güncel LPG, motorin fiyatları ve benzin fiyatlarında son durum…

13:33:19 | 2022-07-08
Akaryakıt fiyatları ile güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları son dakika gelişmeleri milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz hafta üst üste akaryakıt indirimi yapılırken 2 Temmuz günü itibariyle benzine 2 lira 13 kuruş ve LPG'ye ise 1 lira 75 kuruş indirim uygulanmıştı. Piyasalarda güçlenen resesyon (durgunluk) endişeleriyle birlikte petrol fiyatları 11 Mayıs'tan bu yana ilk kez 100 doların altını görürken benzin ve motorin fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. Edinilen bilgiye göre, motorin fiyatlarına yeni bir indirim yapıldı. İşte, 8 Temmuz 2022 güncel akaryakıt fiyatları...

PETROL ÇAKILDI! AKARYAKIT FİYATLARINDA İNDİRİM BEKLENTİSİ OLUŞTU!

Petrol fiyatları, küresel resesyon beklentilerinin güçlenmesiyle talebin azalacağına yönelik endişelerle düşeş geçti. Ham petrol fiyatı 11 Mayıs gününden itibaren ilk kez 100 doların altına düştü.

MOTORİNE İNDİRİM GELDİ!

Motorin (mazot) grubuna 8 Temmuz Cuma günü geçerli olmak üzere 2 lira 10 kuruş indirim geldi. Bu indirim ile beraber motorin litre fiyatı 25 lira'nın altına geriledi.

MOTORİN İNDİRİMİ SONRASI GÜNCEL FİYATLAR NASIL OLACAK?

İstanbul'da 26,65 liradan satılan motorinin litre fiyatı indirimin uygulanması halinde 24,55 TL'den satılacak.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 8 TEMMUZ 2022 

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 25,17 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 24,55 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 10,49 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda bir litre benzin fiyatı: 25,16 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 24,54 TL 

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 10,72 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara'da benzin litre fiyatı 25,32 TL

Ankara'da motorin litre fiyatı 24,64 TL

Ankara'da LPG litre fiyatı 10,74 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir'de benzin litre fiyatı 25,28 TL

İzmir'de motorin litre fiyatı 24,65 TL

İzmir'de LPG litre fiyatı 10,43 TL

BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM YAPILACAK MI?

Petrol piyasalarındaki sert düşüş benzine indirim beklentisi oluşturdu. Akaryakıt fiyatlarında indirim yapılıp yapılmayacağına dair henüz net bir açıklama bulunmuyor.

MOTORİNE PEŞ PEŞE İKİ İNDİRİM YAPILMIŞTI!

28 Haziran gece yarısı itibariyle uygulanan 2,5 liralık motorin indirimin ardından 29 Haziran gece yarısı itibariyle geçerli olmak üzere 84 kuruş daha indirim geldi. Yeni indirimin fiyatlara yansımasıyla birlikte iki günde yapılan toplam indirim 3 lira 34 kuruş oldu.

SON OLARAK BENZİN VE LPG'YE İNDİRİM UYGULANMIŞTI!

2 gece üst üste uygulanan benzin fiyatları indirim haberinin ardından araç sahiplerini sevindirecek bir haber de 2 Temmuz itibariyle geldi. 

2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 2 lira 13 kuruş, LPG fiyatlarına ise 1 lira 75 kuruş indirim yapıldı.

PETROLDE DÜŞÜŞ YÜZDE 5'İ AŞTI!

Dünya genelinde görülen yükselen enflasyon ve resesyon endişeleri küresel piyasalarda fiyatlanmaya başladı. ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 2,80 seviyelerine gerilerken ons altın ve borsalarda yüzde 3'e varan düşüşler var. Dolar endeksi ise 106 puanı aşarak 20 yılın zirvesine çıktı. Enerji belirsizliği yaşayan Avrupa'da, Norveç'te gaz endüstri çalışanlarının grevinin de etkisiyle Euro/dolar çaprazı 1,02'li seviyelere indi. Resesyon endişelerin enerjiye olan talebi düşüreceği beklentisiyle petrolde günlük düşüş yüzde 5'i aştı.

BENZİN ZAMMI İPTAL EDİLDİ!

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 6 Temmuz Çarşamba günü itibariyle geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 95 kuruş zam gelmesi bekleniyordu. Edinilen son bilgiye göre, bu zam iptal edildi.

 

 
ETİKET :  benzin mazot akaryakıt

Tümü