Mıtsubıshı'den 4 çeker büyüme planı

Türkiye'de Temsa bünyesine satışa sunulan Mitsubishi, hedeflerini büyüttü. Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat Binek araç kategorisindeki satışlarımızı 4 kat artırmayı amaçlıyoruz dedi.

Mıtsubıshı'den 4 çeker büyüme planı Ekonomi

Mitsubishi Motors, önümüzdeki üç yılı kapsayan ‘Büyüme Hamlesi' planı çerçevesinde yüzde 30'un üzerinde bir artış ile yıllık birim satışlarını 1.3 milyon araca ve gelirlerini 2.5 trilyon yene çıkarmayı hedefliyor. Mitsubishi Motors'un 2017 sonuçları hakkında bilgi veren ve önümüzdeki dönem hedeflerini açıklayan Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat şunları söyledi: “Mitsubishi Motors Corporation (MMC), 2017 yılında araç satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 10 artırarak 1.030.454 araca yükseltti ve bu oran ile Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı içinde en yüksek oranda satış artışı gerçekleştiren şirket oldu. Dünya çapında satılan her dokuz binek otomobil ve hafif ticari araçtan birinin satışını gerçekleştiren İttifak içinde yüzde 10'luk büyüme ile en yüksek orana sahip Mitsubishi Motors'un bu başarısı, önümüzdeki üç yıl için belirlenen yüzde 30'luk satış ve gelir artışını kapsayan ‘Büyüme Hamlesi Planı' için de önemli bir başlangıç oldu.”

PAZAR PAYI ARTACAK

Mitsubishi Motors'un faaliyetlerini değerlendiren Akpulat “Mitsubishi Motors'un yeni jenerasyon otomobillerinin ilki olan yeni coupe SUV otomobili Eclipse Cross'un Türkiye lansmanını nisanda gerçekleştireceğiz. Eclipse Cross ile Türkiye otomotiv pazarındaki boşluğu doldurarak büyümeyi hedefliyoruz. Lansman ile binek araç kategorisindeki satışlarımızı 4 kat artırmayı amaçlıyoruz. L200'de rekabetçi pozisyonumuzu koruyacağız” dedi.

YENİ PİCK-UP VE SUV'LAR GELİYOR

Yeni plan kapsamında, Mitsubishi Motors, 4x4 SUV ve pick-uplarını güçlendirmeyi ve aralarında Eclipse Cross'un da bulunduğu yeni modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Stratejik plan, ürünlerin yenilenmesi, gelirlerdeki büyümenin güçlendirilmesi için ana pazarlara odaklanılması ve maliyet optimizasyonu olarak belirlenen üç stratejik inisiyatife dayanıyor. Bu çerçevede Mitsubishi Motors, önümüzdeki üç senede, yeni modelleri ile ve mevcut araçlarda önemli makyajlar yaptığı modellerini piyasaya sunacak. Mitsubishi Motors, bu planın sonunda SUV, 4x4 ve plug-in hibrit elektrikli araçlardan (PHEV) oluşan en çok satan beş global modelinin toplam satış hacminin yüzde 70'ini oluşturmasını bekliyor. Şirket 2020'den itibaren, model yelpazesinde elektrikli çözümler sağlamaya yönelik planlarını da açıkladı.

Rolls-Royce'un SUV'u ‘Cullinan' oldu

Rolls-Royce, yeni SUV modelinin isminin ‘Cullinan' olacağını duyurdu. Rolls-Royce CEO'su Torsten Müller yaptığı açıklamada “Bu isim bizim sıradışı yeni aracımıza tıpatıp uyuyor. ‘Cullinan', kusursuz kalitesiyle, gerçek lüksün olasılıklarını yeniden kalibre eden varlığıyla fark yaratıyor” dedi.

Torsten şunları söyledi: “Tıpkı bugüne kadar bulunan en büyük ve en kusursuz elmas olan Cullinan elması gibi diğerlerinin üzerinde bir mükemmellik ile gün ışığına çıkıyor. Cullinan elmasının yaratılışına giren binlerce yılın epik süreçlerinden esinlendik. Aracın adı, yeni aracımızın birçok yönünü vaat ediyor ve bünyesinde barındırıyor. En büyük baskılar karşısında dayanıklılık, sağlamlıktan bahsediyor. Nadir ve değerli olduğunu söylüyor. Saygıdeğer Charles Rolls'un öncü, maceracı ruhunu, Sir Henry Royce'un ise yenilikçi mühendislik ruhunu yansıtıyor. Elbette, dünyanin neresine giderse gitsin mutlak lüksü simgeliyor.”

HERYERE YOLCULUK İÇİN

Rolls-Royce tasarımcıları, mühendisleri ve zanaatkarları, bu aracı Afrika çöllerinden Kuzey Kutbu'nun buzullarına, İskoçya dağlarından Amerika kanyonlarına kadar ‘zahmetsiz heryere' yolculuk yapabilmesi için tasarladılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.