Mehmet Ali Alabora nerede yakalama kararı neden çıktı son dakika Mehmet Ali Alabora kimdir kaç yaşında nereli eşi babası kim

Mehmet Ali Alabora kimdir kaç yaşındadır? Mehmet Ali Alabora eşi kimdir? Mehmet Ali Alabora son dakika haberleri gündemde trend oldu. Mehmet Ali Alabora hakkında yakalama kararı çıkarıldı! Peki Mehmet Ali Alabora nerede? Mehmet Ali Alabora babası kim? Mehmet Ali Alabora çocukları var mı? Türk oyuncu Mustafa Alabora ve Betül Arım'ın oğlu olan Mehmet Ali Alabora biyografisi haberimizde yer alıyor. Mehmet Ali Alabora çocukları var mı? Edinilen son bilgiye göre Gezi kalkışmasının finansörü olan Saros'la da ilişkisi çıkan Mehmet Ali Alabora hakkında yakalama kararı çıktı. Oyuncu Mehmet Ali Alabora hayat hikayesi nasıldır? Memet Ali Alabora (d. 25 Kasım 1977, İstanbul), Türk oyuncu. Mustafa Alabora ve Betül Arım'ın oğludur. Alabora, oyuncu anne (Betül Arım) ve babanın (Mustafa Alabora) oğulları olarak 25 Kasım 1977'de İstanbul'da doğdu. İlk tiyatro deneyimini, okulun tiyatro kolunda İngilizce oynadıkları, Çöpçatan (The Matchmaker), Damdaki Kemancı, Batı Yakasının Hikayesi oyunları ile yaşayan Memet Ali Alabora lise yıllarında da , Shakespeare Çeşitlemeler, Biz, Orhan Veli gibi oyunlarda rol aldı. İşte Mehmet Ali Alabora hakkında merak edilenler...

Mehmet Ali Alabora nerede yakalama kararı neden çıktı son dakika Mehmet Ali Alabora kimdir kaç yaşında nereli eşi babası kim Magazin

Mehmet Ali Alabora kimdir kaç yaşında babası eşi kim Mehmet Ali Alabora son dakika haberleri araştırılıyor. Mehmet Ali Alabora nerededir? Oyuncu Mehmet Ali Alabora biyografisi haberimizde yer alıyor. Tiyatrocu Memet Ali Alabora'nın aynı zamanda muhabirlik kariyeri de bulunuyor. Mehmet Ali Alabora hayat hikayesini haberimizde derledik. Edinilen son bilgiye göre Gezi kalkışmasının finansörü olan Saros'la da ilişkisi çıkan Mehmet Ali Alabora hakkında yakalama kararı çıktı. Memet Ali Alabora (d. 25 Kasım 1977, İstanbul), Türk oyuncu. Mustafa Alabora ve Betül Arım'ın oğludur. Alabora, oyuncu anne (Betül Arım) ve babanın (Mustafa Alabora) oğulları olarak 25 Kasım 1977'de İstanbul'da doğdu. İlk tiyatro deneyimini, okulun tiyatro kolunda İngilizce oynadıkları, Çöpçatan (The Matchmaker), Damdaki Kemancı, Batı Yakasının Hikayesi oyunları ile yaşayan Memet Ali Alabora lise yıllarında da , “Shakespeare Çeşitlemeler”, “Biz, Orhan Veli” gibi oyunlarda rol aldı. Lisede öğrenciliği sürerken Özel Boğaziçi Lisesi'nin desteği ile 1994 yılında Evren Ergeç ile “Boğaziçi Sanat” adında yarı profesyonel bir tiyatro kurdu. Bu ekiple birkaç temsil oynadı. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Yüksek Lisans yaptı. İşte Mehmet Ali Alabora hakkında merak edilen en son gelişmeler ve son dakika haberler star.com.tr'de…

Son dakika

Edinilen son bilgiye göre Gezi kalkışmasının finansörü olan Saros'la da ilişkisi çıkan Mehmet Ali Alabora hakkında yakalama kararı çıktı.

MEMET ALİ ALABORA KİMDİR?

Memet Ali Alabora (d. 25 Kasım 1977, İstanbul), Türk oyuncu. Mustafa Alabora ve Betül Arım'ın oğludur. Alabora, oyuncu anne (Betül Arım) ve babanın (Mustafa Alabora) oğulları olarak 25 Kasım 1977'de İstanbul'da doğdu. İlk tiyatro deneyimini, okulun tiyatro kolunda İngilizce oynadıkları, Çöpçatan (The Matchmaker), Damdaki Kemancı, Batı Yakasının Hikayesi oyunları ile yaşayan Memet Ali Alabora lise yıllarında da , “Shakespeare Çeşitlemeler”, “Biz, Orhan Veli” gibi oyunlarda rol aldı.

Lisede öğrenciliği sürerken Özel Boğaziçi Lisesi'nin desteği ile 1994 yılında Evren Ergeç ile “Boğaziçi Sanat” adında yarı profesyonel bir tiyatro kurdu. Bu ekiple birkaç temsil oynadı. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Yüksek Lisans yaptı.

MESLEK HAYATI NASILDIR?

İlk profesyonel tiyatro deneyimine Tiyatro İstanbul sahnesinde sergilenen Acaba Hangisi? adlı oyunla başladı. Bir yandan da 1995–1997 yılları arasında atv'de yayınlanan A Takımı programında muhabir olarak çalıştı. Bu sırada kendini ilk kez tanıttığı Kara Melek adlı televizyon dizisinde rol almaya başladı. Ancak asıl ünlenmesi Yılan Hikayesi adlı televizyon dizisinde başrolde oynaması ile oldu. 1999 yılında ilk sinema filmi olan Türk-Yunan ortak yapımı Kayıkçı isimli filmde başrolü oynadı. Bir süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Alabora, Garajistanbul'un kurucularındandır ve Mayıs 2010 yılına kadar da yönetiminde görev almıştır.

29 Mart 2011'de kurulan Oyuncular Sendikası'nın kurucu üyelerinden olan Memet Ali Alabora, önce Geçici Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 10-11 Eylül 2011'de yapılan Oyuncular Sendikası'nın 1. Olağan Genel Kurulu'nu takip eden ilk yönetim kurulu toplantısında Genel Başkan seçilmiştir. Alabora 6-7 Eylül 2014'te yapılan 2. Olağan Genel Kurul'a kadar Genel Başkanlık görevini sürdürmüştür. 19 Kasım 2009'da oyuncu Pınar Öğün ile evlenmiştir.

2006'da Eve Dönüş isimli filmde Mustafa karakterini canlandırdı. Film insnalaık ayıbı olan işkenceyi tüm çıplağıyla ortaya koydu. Filmin başrollerinde ise Mehmet Ali Alabora, Sibel Kekilli ve Altan Erkekli yer aldı. 2009'da ise 7 Kocalı Hürmüz isimli filmde Hüsrev Tabib rolünü üstlendi, Filmde başrolü Nurgül Yeşilçay ile paylaştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.