Özlem CİNİC


‘’Masum Patiler’’ filmi yüreklere dokunacak!

Onları en yakın can dostumuz, çocuğumuz ya da sırdaşımız yerine koyuyoruz. Neden mi? Çünkü çevremizde, sosyal medyada, sokakta ya da basında gördüğümüz, içimizin almadığı, yüreğimizin kanadığı haberlere inat onları çok seviyoruz. Onlar için neler yapabiliriz? Onları nasıl koruyabiliriz? Sadece sevmek yetmiyor bir şey yapmalıyız diyen Murat Camgöz başarılı müzik çalışmalarının yanı sıra anlamlı ve ses getirecek bir projeyle yakında içimizi ısıtacak.

11:24:58 | 2022-07-15

Sevgili Murat, sanatçı kişiliğinin yanı sıra seni sosyal sorumluluk projelerinde de hep ön safhalarda gördük. Öncellikle bunun için sana teşekkür ederim. Şimdi gelelim ‘’Masum Patilerin’’ hikayesine. Masum Patiler projesi nasıl oluştu, konusu nedir?

- Bu projeyle sokakta yaşayan hayvanların maruz kaldıkları şiddetlerin, aç ve susuz yaşadıkları zorlukların önüne geçebilmek için, sokak hayvanlarının dış sesi olmak ve insanların kaybetmiş -oldukları merhamet duygularına dokunmak istedik.

‘’Haluk Levent’in bu projede olmasını isteriz’’

 

Bu sinema filminin yapımında yer alan kişiler kimdir? Sende bu filmde yer alıyor musunuz? Böyle bir projede yer almak senin için nasıl deneyim oldu?

-Coşkun Film Yapım Şirketinin çekimlerini yaptığı Masum Patiler Sinema Filminin Senaryosu, Yönetmeni ve Yapımcısı Murat Coşkun. Bende bu Filmde Masum Patiler Sinema filminde başrol oyuncularından biri olarak yer alıyorum. Böyle bir projede yer almak beni çok mutlu etti. Duygusal anlamda göz yaşları ile duygu yüklü deneyim yaşamama neden oldu.

 Sinema filmimizde yer alan oyuncularımız ise, Cüneyt Özgür, Murat Coşkun, Serpil Camgöz , Ünal Nazif Hekim ve Sev  Pati Kurucusu Özcan yer almaktadır. Ama bir isim var ki yaptığı çalışmalarla her zaman sosyal sorumluluk projelerinde yer almış olan sevgili Haluk Levent’inde bu projemizde yer almasını gönülden arzu ederiz.

 

Filmin sokak hayvanlarından oluşan dünyası üzerine neler söylemek istersin? İlham kaynakların arasında kimler var?

-Sokakta yaşayan hayvanlarımızın yaşadıkları zorlukları ve insanların sokak hayvanlarına karşı tepkileri ve merhametli insanların sokak hayvanlarına ellerinden geldiği kadar yapmış oldukları güzel ve merhametli sevgi dolu yaklaşımını gözler önüne serdik.

Sokakta yaşayan canlarımızın daha güzel, daha mutlu ve daha sağlıklı ortamda yaşaması için yaşadıkları zorluklar ilham kaynağımız oldu.

Film nerelerde çekiliyor?  Vizyon tarihi belli mi?

-Film, İstanbul, Ankara ve Sakarya / Adapazarı il ve ilçelerinde çekiliyor. Hayvanları Koruma Günü 4 Ekim 2022 Tarihinde Ülkemiz ve Avrupa Ülkelerinde aynı anda vizyona girecektir.

Bu projeyi gerçekleştirirken topluma vermek istediğiniz mesaj tam anlamıyla nedir?

-Anne ve babaların küçük çocuklarını korkutmak için hayvanları öcü olarak korkutmak yerine sevgi ve şefkatle çocuklarına hayvan sevgisini aşılaması. Yeni neslimiz Z kuşağının hayvanlara karşı merhametli ve daha sevecen olması. Sokaklarda yaşayan canlarımız ile mutlu ve huzurlu şekilde yaşaması. Z kuşağının ömürleri boyunca merhametli ve vicdanlı bir gelecek bir sonraki nesile miras olarak bırakması.

Sinema filmini hayata geçirirken kimlerden destek aldınız   ya da almak istiyorsunuz?

-Sinema filmimizde şimdiye kadar kendi imkanlarımızla hareket ettik. Herhangi bir kurum ve kuruluştan destek almadık. Ama şundan eminim ki tüm toplumun kanayan yarası olan sokak hayvanlarımız için çektiğimiz ‘’Masum Patiler’’ sinema filmine iş İnsanlarımız, kuruluş ve kurumlarımız böyle güzel ve anlamlı projeye sponsorumuz olmasıyla daha güzel bir proje ortaya çıkarmamız için ve daha büyük kitlelere ulaşmamıza destek olacaklarına canı gönülden inanıyorum. Bizlerde sokak hayvanları için kuracağımız yaşam alanlarına bize destek olan kurum, kuruluş ve İş insanlarımızın adını yaşam alanlarımıza vereceğiz.

Şimdi röportajımızın amacına yönelik bir soru sormak istiyorum. Okuyucuya kendi çevresinde ne yapmalarını önerirsiniz sokak hayvanları için?

-Tüm toplumumuzdan istediğimiz sokakta yaşamak zorunda kalan hayvanlarımıza şiddet uygulamaması. Hor görüp ötekileştirmeden, sevgi ve şefkatle yaklaşarak aç ve susuz hayvanlarımız için 1 kap yemek ve su kapılarının önünde koyup bir canlının karnını doymasına vesile olması. Yaralı hayvanlarımız için Belediyelerimizin veteriner hekimlerinden destek istemesi için duyarlı davranmasını ümit ediyoruz.

Güzel günler görecek sokakta yaşayan canlarımız. Onlara güzel yaşam alanları kurulacak. Kötü ve merhametsiz insanlardan uzak yaşatacağız. Doğal yaşamlarında özgürce yaz, kış sığınabilecekleri kulübelerinde arkadaşlarıyla koşup oynayacaklar. Kuş sesleri ile kelebeklerin uçuştuğu kırlarda aç ve susuz kalmadan, sağlıklı şekilde yaşayacaklar. İyi ve gönüllü sokak canları için mücadele eden güzel kalpli insanların başında olacağı yaşam alanlarında Tedavileri, aşıları, kene, pire ilaçları yapılmak üzere veteriner hekimler görevlendirilecek. Merhamet duygularını kaybeden insanların merhametine dokunacağız. Hepimizin yaşama hakkı olduğu gibi sokakta yaşayan canların da yaşama hakkı olduğunu hatırlayacağız.
ETİKET :  özlem cinic murat camgöz masum patiler

Tümü