KPSS 2018/6 ile 662 personel alımı ne zaman KGM personel alımı başvurusu

KPSS 2018/6 ile 662 personel alımı ne zaman araştırılıyor. KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır merak ediliyor. ÖSYM KPSS 2018/6 tercih kılavuzu yayınlandı. Binlerce kamuda görev almak kişi Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı 2018 detaylarını sorguluyor. Edinilen son bilgiye göre ise 10 Temmuz 2018 tarihli yapılmış olan duyuruya göre Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için 662 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. Söz konusu olan alım Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlandı ve KPSS 2018/6 Tercih işlemleri kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine 662 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre Merkezi Yerleştirme için tercih işlemleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden son başvuru tarihi olan 16 Temmuz 2018 tarihi saat 23:59 a kadar Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve aday şifresi ile yapılacaktır.

KPSS 2018/6 ile 662 personel alımı ne zaman KGM personel alımı başvurusu Yaşam

KPSS 2018/6 ile 662 personel alımı ne zaman KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Vatandaşların merak ettiği Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır. 10-16 Temmuz tarih aralığında gerçekleştirilebilecek olan KPSS 2018/6 tercihleri sonrasında değerlendirme aşamasına geçilecek. Peki, KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı süreç hakkında bazı bilgiler haberimizin ayrıntılarında yer alıyor. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır. Adayların, bu kılavuzda lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans); ön lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için ise 16 Ekim 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Önlisans) girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

KGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

Adayların, bu kılavuzda lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans); ön lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için ise 16 Ekim 2016 tarihinde yapılmış olan

Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Önlisans) girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adaylarla ilgili iş ve işlemler 657 sayılı "Devlet Memurları Kanunu" ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" ın ilgili maddeleri uyarınca yürütülecektir. Adı geçen Kanun ve Esaslarda belirtilen şartların herhangi birini taşımayan adaylar yerleştirilmeleri yapılmış dahi olsa atanmazlar. Merkez teşkilatına ataması yapılacak personelin görev yeri Genel Müdürlük, taşra teşkilatına ataması yapılacak personelin görev yerleri ise Bölge Müdürlükleri ve bunlara bağlı işyerleridir. Adaylar, Bölge Müdürlüklerive bağlı işyerlerini kurumsal internet (http://www.kgm.gov.tr) sitesindenden inceleyebilirler.

Karayolları Genel Müdürlüğünün sözleşmeli personel pozisyonlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan 2017/4 ve 2018/3 yerleştirmeleri ile yerleşen adayların tercihleri sistem tarafından engellenecektir.

KGM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 10.00'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program ile sözleşmeli personel pozisyonları için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların Karayolları Genel Müdürlüğünce atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli personel pozisyonuna yerleşememiş olacaktır.

ÖDEMELER NEREDEN YAPILACAK?

Adaylar tercih işlemlerini yaptıktan sonra belirlenen bankalardan ya da ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan e-İşlemler'ed yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı yahut banka kartı ile yerleştirme ücretini yatırabilecekler. Belirlenen yerleştirme ücreti ise 15 Türk Lirası'dır. Adayların ödeme işlemleri için belirlenen son tarih 17 Temmuz 2018 mesai bitimidir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.