Kaşıkçı cinayeti Körfez'i böldü

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu'nda öldürülmesinin ardından Körfez'deki sarsılmaz müttefikler Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Suudiler arasında yeni bir rekabet başladığı öğrenildi.

Kaşıkçı cinayeti Körfez'i böldü Dünya

El Halic El Cedid haber sitesine konuşan Mısır Dışişleri'nden bir kaynak, Kaşıkçı cinayeti sonrası uluslararası siyasette Suudilerin geri çekilmesini fırsat bilen BAE'nin bölge hakimiyeti için Yemen ve Katar'la temas kurduğunu söyledi. BAE ile Körfez'in abluka uyguladığı Katar güvenlik yetkilileri arasında bazı toplantıların gerçekleştiğini aktaran Mısırlı yetkili, BAE'lilerin ayrıca, Yemen İhvanı olarak bilinen Islah Partisi ile de temas kurarak siyasi sürece müdahil olduğunu ifade etti.

BM soruşturmaya hazır

Birleşmiş Milletler (BM), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin başlatılacak uluslararası bir soruşturmanın memnuniyetle karşılanacağını açıkladı. AA'ya konuşan BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Elizabeth Throssell, Türkiye'nin cinayete ilişkin uluslararası bağımsız soruşturma başlatılması çağrısına ilişkin, “BM İnsan Hakları Komiserliği olarak uluslararası uzmanların da delillere ve tanıklara tam erişiminin sağlanacağı bir sürecin başlatılmasını memnuniyetle karşılayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.