İzmir'in içi de dışı da foseptik kokuyor!

İzmir'in Kiraz ilçesine bağlı Şemsiler Köyü sakinleri kötü koku nedeniyle yollara döküldü. İsyan eden köylüler, AK Partili Dağ'ın aracının önünü keserek yardım istedi. Köylüler, arıtma tesisini düzenli çalıştırmayan büyükşehir belediyesini şikayet etti.

İzmir'in içi de dışı da foseptik kokuyor! Politika

İzmir'i kokuya mahkum etmesine rağmen Arnavutluk'ta ‘Çevre dostu' ödülü kazanan CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin sadece İzmir körfezini değil körfeze akan dereleri de foseptiğe dönüştürdüğü ortaya çıktı.

NEFES ALINAMIYOR

Derelerdeki kirlilik ve havadaki kötü koku nedeniyle nefes alamaz hale gelen İzmir Şemsiler Mahallesi sakinleri, yollara döküldü. Halkın eylem yaptığı sırada olay yerinden geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'›n aracını durdurarak yardım istedi. Büyükşehir belediyesinin kötü hizmetlerini şikâyet eden köylüler 15 yıl önce bölgeye kurulan arıtma tesisinin belediye tarafından düzenli çalıştırılmaması nedeniyle pis suların mahallerinden geçen Keleş Çayı'na bırakıldığını bunun da kokuya neden olduğunu belirtti. Köylüler, Dağ ve beraberindekilere derenin korkunç görüntüsünü gösterdi. AK Partili Dağ da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kiraz'a gelecektir. Sorununuzu ona iletin, çözerler. Şayet çözmezlerse, biz boruları alırız, Kiraz Belediyesi de boruları döşer” dedi. Eski üst düzey bir İZSU yöneticisi, İzmir'in yeterli bir atık su arıtma sistemi olduğunu ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU'nun mevcut kötü yönetimi nedeniyle suların gerekli arıtım yapılmadan derelere ve körfeze aktığını, sorunun kötü belediye yönetimi olduğunu söyledi. Yine eski İzmir Su ve Kanalizasyon İşleri yöneticileri, kentin iyi bir arıtma alt yapısı olmasına rağmen belediyenin kötü yönetimi nedeniyle şehrin foseptik çukuruna dönüşmek üzere olduğunu söyledi.

İzmir'de CHP'li belediyeler kapıştı ezilen esnaf oldu

Bayraklı ilçesinde CHP'li iki belediyenin çekişmesi 860 pazarcı esnafını mağdur etti. Vatandaşlar da pazarın haftalardır kurulamamasından şikayetçi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.