İnsanlık öldü kızım

Vahşice öldürülen küçük Sedanur'un öğretmeni Akalın, Keşke dünyada hiçbir çocuk ölümün yanından dahi geçmese. Ama Sedanur böyle bir şey yaşadı, cahilce katledildi dedi.

İnsanlık öldü kızım Güncel

Kars'ın Kağızman ilçesinin Paslı Köyü'nde kaybolduktan 7 gün sonra cesedi taşlarla örtülü biçimde bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in ana sınıfındaki öğretmeni Melek Akalın'ın yazdığı mektup herkesi duygulandırdı.

CAHİLCE KATLEDİLDİ

Öğretmen Akalın, Sedanur Güzel ile 3 yıl önce tanıştığını söyledi. Acılı öğretmen, “Sedanur benim ilk öğrencilerimdendi, benim için ayrı bir yeri vardı. Böyle bir durumda kalmak istemezdik. Keşke dünyada hiç bir çocuk ölümün yanından dahi geçmese. Ama Sedanur böyle bir şey yaşadı, cahilce katledildi, bu konu üzerinde başka bir şey söylenemiyor” ifadelerini kullandı.

HAYALİ HEMŞİRELİKTİ

Sedanur'un hemşire olmak istediğini söyleyen Akalın, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Sedanur'um, ilk defa söylediklerimi dinlemeyeceksin biliyorum. Oysa o yumuk yumuk minicik ellerini çenene koyup gözlerini gözlerime dikip anlattıklarımı dinlemeni ne çok isterdim. İnsanlık öldü kızım, insanlık senle birlikte o taşların altında can verdi, seninle birlikte tabuta konuldu, seninle birlikte mezarlıkta gömüldü canım kızım.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.