Her sela okuduğumda 15 Temmuz aklıma geliyor

İzmir'de 15 Temmuz gecesi sela okuduğu için kalabalık bir grubun saldırısına uğrayan İmam Ekrem Kara, üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamıyor.

Her sela okuduğumda 15 Temmuz aklıma geliyor Güncel

İzmir'in Torbalı İlçesi Pancar Mahallesi'ndeki Merkez Camii'nde sela okudukları için kalabalık bir grup tarafından müezzin arkadaşıyla saldırıya uğrayan Kara, ilk kez konuştu. Ailesiyle evinde otururken hain darbe girişimini televizyondan öğrendiğini belirten Kara, “Halkı meydanlara davet etmek amacıyla sela okumak için oğlumla camiye gittim. 50-60 kişi gruplar halinde camiyi bastı. Akla hayale gelmeyecek şekilde ezanı ve selayı susturmaya, bizi linç etmeye çalıştılar” dedi.

LİNÇTEN KURTULDUK

Beraber zaman geçirdikleri, kahvede çay içip cenaze törenlerinde beraber oldukları kişilerin camiyi basmasına, ezanı ve selayı susturma çabalarına halen bir anlam veremediğini belirten Kara, 15 Temmuz gecesi birkaç genç sayesinde linçten kurtulduklarını anlattı. Halen Konak İlçesi'ndeki Murat Reis Camii'nde imam olarak görev yapan Kara, “Her sela okuduğumda 15 Temmuz, o gece vatanı için şehit olan vatandaşlarımız aklıma geliyor. Allah korusun böyle bir olayın yaşanması durumunda 2 oğlumla beraber hiç düşünmeden vatan uğruna canımı seve seve feda etmeye hazırım” diye konuştu.

İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞI

15 Temmuz gecesi ikinci bir Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı yaşandığını, halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman arkasında olduğunu belirten Kara, halkın asker kıyafeti giyen hainleri unutmayacağını söyledi. Ülkesinin bayrağının özgürce dalgalanması, ezanlarının susmaması için bedenlerini tanklara siper eden şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini belirten Kara, şöyle konuştu:

“Çanakkale Savaşı'nda nasıl ki kahraman Mehmetçik, ordumuz ve 15 yaşlarındaki kınalı yavrularımız düşmanın mermilerine göğüslerini siper ettilerse o gün de o iman, birlik ve beraberlik duygusuyla bizim şanlı ecdadın şanlı torunları göğsünü F-16'lara, tanklara, mermilere siper ederek bu hayasızca girişime engel oldu. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yurdumuza getirilmesi ve gerektiği şekilde cezalandırılması benim en büyük ümidimdir”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.