Hayal ettiğiniz dünyayı sinemayla kurun

Yunus Emre Enstitüsü'nün Türk sineması Yaz okulu kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Türkan Şoray Hayal ettiğiniz dünyayı sinemayla kurabilirsiniz. Onun için bu meslek çok güzel dedi.

Hayal ettiğiniz dünyayı sinemayla kurun Yaşam

Yunus Emre Enstitüsü İstanbul Şehir Üniversitesi ve Sinema Genel Müdürlüğü'nün iş birliğiyle düzenlenen, 20 ülkeden 23 öğrencinin katıldığı Türk Sineması Yaz Okulu programı kapsamında Yeşilçam oyuncuları Türkan Şoray ve Ediz Hun, sinema öğrencileriyle bir araya geldi. İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü'nde gerçekleştirilen söyleşide, Yeşilçam'ın usta isimleri Şoray ve Hun, Türk sinemasına dair tecrübe ve hatıralarını genç sinemacılarla paylaşarak, tavsiyelerde bulundu.

MESLEĞİNİZİ SEVİN

Programın açılışında konuşan Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, dünyadaki gençleri Türkiye'ye getirerek Türk insanıyla tanıştırdığı programın, bu yıl ilkini yaptıklarını söyledi. 230 filmde başrol oynayan usta sanatçı Türkan Şoray, hayattaki önemli şeylerden birinin mesleğini sevmek olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu: “Önemli olan mesleğinizi, insanları sevmeniz. İnsanları severseniz onların dertlerini anlatmak size dert olacak ve yaptığınız işten haz duyacaksınız. Hayal ettiğiniz dünyayı kuracaksınız. Onun için o kadar güzel bir meslek ki sinema.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.