Güvercin Hırsızları bir umudun peşinde

Ağustosta yapılacak Uluslararası Saraybosna Film Festivali'nde Türkiye'yi 'Güvercin Hırsızları' adlı film temsil edecek. Bozkırda geçen bir umut öyküsü anlatan film dünya prömiyerini de bu festivalde yapacak.

Güvercin Hırsızları bir umudun peşinde Kültür Sanat

Anadolu'nun bir kasabasında küçük bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek için en iyi bildiği işi yapan bir güvercin hırsızının öyküsüne odaklanan “Güvercin Hırsızları”, dünya prömiyerini bu yıl 24.'sü düzenlenecek Saraybosna Film Festivali'nde yapacak. Osman Nail Doğan'ın ilk uzun metraj denemesi olan film, 10-17 Ağustos'ta gerçekleştirilecek festivalin Ana Yarışma kısmında yer alacak. Filmin senaryosu Osman Nail Doğan ile Samet Doğan tarafından kaleme alındı. TRT'nin de ortak olduğu filmin yapımcılığını Sinan Sertel ve Turgay Şahin üstlenirken, görüntü yönetmenliğinde ise “Dağ 2” filminden tanınan Mehmet Başaran imzası bulunuyor. Filmde Seyit Nizam Yılmaz, Mert Buğra Tataroğlu, Kutay Sandıkçı, Gökhan Yıkılkan ve Burçin Sezen başrolleri paylaşıyor.

AHLAT AĞACI DA FESTİVALDE

Son filmi Ahlat Ağacı'nın dünya prömiyerini Cannes'da yapan Nuri Bilge Ceylan ve Türkiye-Bosna Hersek ortak yapım “Bırakma Beni” filmiyle mülteci hayatlara odaklanan Aida Begic de festivalin “In Focus” bölümünde sinemaseverlerle buluşacak. Begiç'in imzalı Bırakma Beni, Türkiye'de bazı eleştirilere konu olmuştu. Begiç'in filminde yer alan Türk karakterlerin, mültecilere karşı anlayış yoksunu tipler olarak gösterildiği öne sürülmüştü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.