FETÖ'cü darbeciler HDP ile ittifakta

FETÖ'nün darbe girişiminde aktif rol alan eski generallerden Mehmet Partigöç, seçimlerde HDP'ye oy vereceğini belirtti ve Demirtaş'ı kast ederek, Biz aynı saftayız adamla dedi.

FETÖ'cü darbeciler HDP ile ittifakta Politika

Temmuz hain FETÖ darbe girişimi öncesinde terör örgütü PKK, teröristlerine “askere silah sıkmama” talimatı vermişti. Darbe girişiminde ortak hareket eden iki terör örgütünün bu tavrı, 15 Temmuz darbe girişiminin üst düzey ismi tarafından itiraf edildi. FETÖ'nün darbe ekibinde yer alan Yurtta Sulh Konseyi üyesi eski Tuğgeneral Mehmet Partigöç, seçimlerde HDP'ye oy vereceğini belirtti ve Selahattin Demirtaş'ı kast ederek, “Biz aynı saftayız adamla” dedi. Darbe yargılamaları devam ederken, FETÖ'nün her yeni hamlesi de adım adım takip ediliyor. Örgütün binlerce üyesinin tutuklu bulunduğu cezaevlerinde sıkı denetim yapılıyor. Bu kapsamda FETÖ'cülerin yakınlarıyla görüşmeleri de kayıt altına alınıyor.

HDP İLE AYNI SAFTA

15 Temmuz darbe girişiminin kritik ismi, Yurtta Sulh Konseyi üyesi eski Tuğgeneral Mehmet Partigöç ile eşi Emire Partigöç arasındaki konuşmada, 24 Haziran seçimlerinde nasıl tavır alınacağının da konuşulduğu öğrenildi. Partigöç'ün, eşinin İP veya CHP'den hangi partiye oy vermeleri gerektiği konusundaki sorusuna, “Ben HDP'ye vereceğim. Biz aynı saftayız adamla, hapisteyiz” cevabı verdiği belirtildi.

Emire Partigöç'ün ise bunun üzerine “aktif bir bayan”ın değerlendirmesini aktardığı belirtildi. “Aktif bayan”ın değerlendirmesinde ise “Şimdi HDP barajı geçmezse 70-80 milletvekili otomatikman ve İP'e ne de CHP'nin, direk diyor AK Parti'nin olacak diyor. O yüzden vermek lazımmış. Biz seçmenlerimizi öyle yönlendiriyoruz diyorlar” dediğini aktardı.

HALKA KÜFÜR

Mehmet Partigöç, herkesin “benim çocukta bir şey yok ötekinde var” düşüncesinde olduğunu belirterek, halka ağır hakaretlerde bulunuyor. Partigöç, “Bu toplum bunun ceremesini öder” diyerek, “Şerefsiz söylüyorum. Aziz Nesin'e hak veriyorum burada kaldıkça, komünist oldum iyice” dedi.

49 MİLYAR CEZA SEVİNCİ

FETÖ'cülerin 17/25 Aralık operasyonuyla Halkbank'ın İran ambargosunu deldiği tezviratı üzerine ABD'de başlatılan dava da Partigöç'ün gündeminde yer aldı. Hakan Atilla davası sonrasında “asıl cezanın ekonomik verileceğini” iddia eden Partigöç'ün gülerek, “49 milyar diye bir şey yazıyordu gazete. Sana söyleyeyim seçimden önce açıklarlar onu” diyerek 24 Haziran seçimlerine yönelik ekonomik operasyonun ipuçlarını da vermiş oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.