Reklam

Faruk Bildirici’nin RTÜK Başkanı Şahin hakkında yaptığı başvuru da reddedildi.

CHP Kontenjanından RTÜK Üyeliğine seçilen Bildirici, Üst Kurul müzakerelerini açıklayarak gizliliği ihlal etmişti.

Reklam
Faruk Bildirici’nin RTÜK Başkanı Şahin hakkında yaptığı başvuru da reddedildi.
13 Ocak 2020 - 18:24
Reklam
Reklam

Bildirici, yine 6112 sayılı yasaya aykırı şekilde hem siyesi hem de medya kuruluşlarına karşı tarafsızlığını yitirmişti.  TBMM'de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Faruk Bildirici, ayrıca yargı kararlarının uygulanmaması için Üst Kurul toplantılarında karşı oy kullanmıştı.
Üst Kurul kararlarını tanımayan, RTÜK personeline ve üyelerine hakaretler savuran eski üye Bildirici, açık mahkeme kararlarına rağmen MİT tırlarının durdurulması soruşturması ve Musul başkonsolosluğu baskını ile ilgili verilmiş yayın yasakları kararlarının RTÜK’ün internet sitesinden kaldırılmasını istemişti. Güvenli güney sınırı için terör örgütlerine karşı gerçekleştirilen Barış Pınarı operasyonuna RTÜK’ün destek açıklamasına da karşı çıkan Faruk Bildirici, terör karşıtı basın bildirisini ve alınan tedbirleri basın özgürlüğüne aykırı görmüştü.
Üst Kurul, tüm bu eylemleri nedeniyle Bildirici’nin durumunu tespit ederek, CHP kontenjanından yeni üye seçimi için kararını TBMM’ye bildirmişti. 
   

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum