'Dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü, 12 yaralı

Van Valiliği, 'Dur' ihtarına uymayan bir aracın lastiklerine ateş açıldığını olayda bir göçmenin öldüğünü, 12 göçmenin yaralandığı bildirildi

09:14:43 | 2022-07-04
Yasa dışı bir şekilde göçmen taşıyan aracı durdurmak için ateş açıldı, bir kişi öldü, 12 kişi yaralandı, göçmen kaçakçısının ve şoförün ise kaçtığı tespit edildi.

VAN VALİLİĞİ'NDEN BASIN AÇIKLAMASI

Van Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında "03.07. 2022 saat 16.00 sıralarında Saray İlçesi Koçbaşı-Turan Mahalleleri istikametinden Karahisar Mahallesine seyir halindeki şüpheli araç, 'dur' ihtarına uymayıp jandarma personelinin üzerine doğru sürdüğü aracın durdurulabilmesi amacıyla, aracın lastiklerine ateş açılmıştır. Lastikler patlatılmak suretiyle araç durdurulmuştur. Aracın göçmen kaçakçılığında kullanıldığı ve içerisinde 40 düzensiz göçmen olduğu tespit edilmiştir. Meydana gelen olayda seken kurşunlardan bir göçmen maalesef hayatını kaybetmiş, 12 düzensiz göçmen ise hafif şekilde yaralanmıştır. Olaydan sonra kaçan Göçmen kaçakçısı ve aracın şöförüne yönelik yakalama çalışması devam etmektedir." denildi.
ETİKET :  van dur ihtarına uymayan araba göçmenler

Tümü