Reklam

Diyarbakır'da su sıkıntısı yaşayan kadınlar HDP'li belediyeye sert tepki gösterdi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir aydır su sıkıntısı yaşayan kadınlar, HDP'li belediyeye tepkisini dile getirdi.

Reklam
Reklam
Diyarbakır'da su sıkıntısı yaşayan kadınlar HDP'li belediyeye sert tepki gösterdi
02 Ağustos 2019 - 11:56

Sur ilçesinde bazı merkez ve kırsal mahallelerde yaklaşık bir aydır su sıkıntısı yaşanıyor. Gece bir yada iki saat su verilen mahallelerde yaşamını sürdüren vatandaşlar, sıcak yaz günlerinde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesini istiyor.
İlçede yaşayan vatandaşlardan Zehra Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir aydır su sıkıntısı yaşadıklarını söyledi.
Gece 02.00 veya 03.00'te bir saat su aktığını dile getiren Yılmaz, su almak için nöbet tuttuklarını, bazı komşularının ise su olmadığı için evlerini terk ettiğini belirtti.
Sur Belediyesi ile Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünün su kesintisine çözüm bulmasını istediklerini ifade eden Yılmaz, "HDP her başa geldiğinde bu su sıkıntısını çekiyoruz. Gece saat 2'de suyumuz geliyor. O saate kadar nöbet tutuyoruz. Bir saat kadar ne su aldıysak. Çamaşır ve bulaşık makinesi çalışmıyor. Çocuklarımıza banyo yaptıramıyoruz. Yaz ortası, insan kendi insanına bu eziyeti etmez. 10 ailenin yaşadığı iki binada şimdi sadece üç aile kalmış. Herkes susuzluktan dolayı evlerini terk etti." diye konuştu.
DİSKİ ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne sürekli olarak şikayetlerini ilettiklerini dile getiren Yılmaz, "Hiçbir şekilde çözüm yok. Sur Belediyesine gittik. 'Bizi ilgilendiren bir konu değil, DİSKİ ile görüşün.' dediler. Ne yapacağız, kiminle görüşeceğiz, bilmiyoruz. Görevlendirme yapılmasından önce de su kesintisi vardı. Kayyum döneminde su sıkıntısı yaşamadık. Şimdi yine aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Sorunumuza çözüm bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kulladı.
- "PERİŞAN OLDUK"

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum