ÇÖP KONTEYNERLERİ TEHLİKE SAÇIYOR...

İzmir’in Menemen ilçesinde, çocuk parklarının yanına konulan çöp konteynerleri başta hijyen olmak üzere, çeşitli sorunlara neden oluyor...

ÇÖP KONTEYNERLERİ TEHLİKE SAÇIYOR... Sağlık

İzmir’in Menemen ilçesinde,çoğu oyun parkının yanında çöp konteynerlerinin bulunduğuna dikkat çeken vatandaşlar, bu durumun önemli problemlere yol açtığını vurguluyor. Kedi ve köpeklerin çöp konteynerlerin etrafında toplandığını belirten mahalle sakinleri, çocukların bu hayvanlar tarafından kovalanıp ısırıldığını söylüyor.

ÇÖP KONTEYNERLERİNİN OYUN PARKINDA NE İŞİ VAR?

Menemen ilçesindeki bu durumdan rahatsız olan birçok vatandaş, çöp konteynerlerinin oyun parkında olmaması gerektiğini savunurken, belediyeye bu konu hakkında seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Menemen’de %90 oranında oyun alanlarının yanında çöp konteynerlerinin yer aldığını söyleyen vatandaşlar, sorunun önemli boyutlara ulaştığının altını çiziyorlar.

ÇÖP KONTEYNERLERİ BÜYÜK HİJYEN SORUNLARI MEYDANA GETİRİYORLAR

Oyun parklarında en büyük sorunun çöp konteynerleri olduğunu dile getiren vatandaşlar, bu durumun hijyen ve çevre sağlığı açısından ciddi boyutlarda tehlikeler taşıdığını belirtirken, kedi ve köpeklerin sürüler halinde park yakınlarında gezdiklerini söylüyorlar. Vatandaşların belirtiği bir diğer önemli husus ise, çöplerin geç saatlerde toplanmasından dolayı çevre sağlığının tehdit altında olması.

Vatandaşlar, son iki yıldır çöp konteynerlerinin oyun parklarının yanına konulmaya başlandığını da ifade ediyorlar.

ÇOCUK PARKLARINDAKİ OYUNCAKLAR BAKIMSIZ VAZİYETTELER

Çocuk parklarındaki bu çöp konteynerleri sorunu dışında, parkların bakımsız ve parklardaki oyuncakların kırık olduğunu ifade eden vatandaşlar, belediyenin parklar konusunda duyarsız kaldıklarını belirtiyorlar.

Vatandaşlar, oyuncakların kırık olduğu oyun parklarında yaralanmalar ile sonuçlanan kazaların olduğunu dile getiriyor.

YETKİLLİ MERCİHLER DUYARSIZ VE BİLİNÇSİZ

Vatandaşlar, çöp konteynerlerinin oyun alanlarında oluşturduğu sorunların hat safhaya ulaştığını ve şikâyetlerini yetkili belediye makamlarına bildirmelerine rağmen, maalesef bir sonuç alamadıklarını ifade ediyorlar.

Vatandaşlar tepkili olduklarını belirtirken, gerekli makamlara dilekçe yazmalarına, konuyu bildirmelerine karşın, somut bir cevap alamadıklarını söylüyorlar.

Vatandaşlar, bir an önce yetkili makamların devreye girip, çocuklarımızın ve çevrenin sağlığı için tehlike arz eden bu sorunun çözülmesini istiyorlar...

Muharrem Koçak / Özel Haber...

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.