Belediyelere tasarruf talimatı

AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Türkiye'nin yeni bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Belediyelere tasarruf talimatı Politika

“Ülkemize karşı yapılan bu yeni saldırıyı da yine birlikte aşacağız ” diyen Kaya, döviz hesaplarının da TL'ye çevrilmesi talimatı verdiği yazısında belediye başkanlarına şu önemli uyarılarda bulundu:

YERLİ YAZILIMA GEÇİN: Belediyelerimiz, lisans ücreti ödenen yabancı menşeli yazılımlar yerine ivedilikle PARDUS'a geçmelidir.

YERLİ ÜRÜN TERCİH EDİN: Elektronik cihazlar, cep telefonları, ve diğer teknolojik cihazlarda yerli üretim veya yerli marka tercih edin.

DÖVİZ HESABINI KAPATIN: EFT, Havale, Kambiyo, kredi, gibi işlemleri TL ile gerçekleştirin; yabancı para ile mevduat hesabı açmayın, zorunlu olmadıkça dövizle işlem yapmayın.

YERLİ İÇECEK SATIN: Belediye ve İştiraklerine ait sosyal tesis ve işletmelerde yerli gıda ve içecek bulundurun.

YABANCI ARAÇ KİRALAMAYIN: İhaleli işler kapsamında yüklenici tarafından kullanılacak/tedarik edilecek araç/cihaz ve ekipmanların da yukarıda belirtilen şartlarda olması sağlanmalıdır. Yeni hizmet binası ya da büyük tadilat/tamirat yapmayın.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.