Belediye başkanının yanındakiler kadını darbetti, başkan kendini "düşmüştür" diye savundu

Giresun'un Eynesil ilçesinde, bir kadın, gittiği parkının bakımsızlığı yüzünden başlayan tartışmanın büyümesi üzerine belediye başkanının yanındakiler tarafından darbedildiğini iddia etti. Yüzünde ve gözünde ciddi morluklar bulunan kadın, soluğu hastanede aldı. Belediye Başkanı ise kendini "Kadın arbede arasında yere düşmüş, bir yerlere çarpmış olabilir ama birileri kadına el kaldırıp vurmaz. Kadına vurulduğunu da görmedim" diyerek savundu.

02:46:03 | 2021-07-09
Eynesil'de yaşanan olayda, bir kadın ile oğlu ve gelini parkın bakımsızlığı yüzünden belediye yetkilileriyle tartıştı. Olay büyüyünce belediye başkanı ve yanındaki korumalar, parka gitti. Burada da tartışma devam edince iddiaya göre; kadın, belediye başkanının yanındakiler tarafından darbedildi. Yüzü ve gözünde morluklar oluşan kadın, hastaneye gittikten sonra polise şikayette bulundu.

 

OĞLUMU VE GELİNİMİ DE DARBETTİLER

Yaşadığı dehşeti anlatan Ülfet Dikici, "Parka gitmiştik parkın pis olması nedeniyle belediye görevlileri çağırdık. Belediye başkanı ve yanındakiler parka geldi. Orada belediye başkanının yanındaki bir kişi oğlum Yasin Dikici'ye karşında başkan var düzgün otur şeklinde uyarıda bulundu. Bunun üzerine oğlum da 'Oturmasının senden mi öğreneceğim' cevabını verdi. Bunun üzerine belediye başkanının yanında bulunanlar oğluma saldırdı. On kişi oğlumu darbetmeye başladı. Yanımızda gelinim vardı ona da yumrukla vurdular. Bu durumu görünce ben de araya girdim ayırmaya çalıştım ama kim vurduysa beni de bu hale getirdiler. Bütün bu yaşananlar da belediye başkanının yanında gerçekleşti. Ekiplerini toplayıp götürmedi. Beni nasıl bu hale getirdilerse cezalarını çekmelerini istiyorum. Bu kadar vicdansızlık olur mu? Eşinin, çocuklarının yanında oğlumu darbedip beni de bu hale getirdiler" iddiasında bulundu.

BAŞKAN KENDİNİ "DÜŞMÜŞTÜR" DİYE SAVUNDU

İddia edildiği gibi kadına kimsenin vurmadığını savunan CHP'li Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, "Belediye Başkanlığı makamında bulunduğum sırada telefonla yüksek sesle konuşulduğunu duydum. Bunun üzerine görevli arkadaşa neler olduğunu sordum ve bana bir vatandaşın şikayeti olduğunu ama sinkaflı küfürlerle konuştuğunu söyledi. Bunun üzerine belediyeyi arayan numaradan kendisine ulaşarak kendimi tanıtıp şikayetini dinlemek istediğimi söyledim ama bana da aynı şekilde hakaret dolu sözlerle şikayette bulunuldu. Bunun üzerine kendisiyle yüz yüze görüşüp dinlemek istediğimi söyledim ve parkta bulunduğunu ve beklediğini söyledi. Bende parka gittim amacım sadece dinleyip şikayetini öğrenmekti. Vatandaşla konuşurken, park içerisindeki işletmenin sahibi ile tartışmaya başladılar ve darbedildi iddiasında bulunan kadının oğlu işletme sahibine saldırdı. Bunun üzerine arbede çıktı. Bu arada kadın da arbede arasında yere düşmüş, bir yerlere çarpmış olabilir ama birileri kadına el kaldırıp vurmaz. Kadına vurulduğunu da görmedim" açıklamasında bulundu.

Belediye başkanının yanındakiler kadını darbetti, başkan kendini düşmüştür diye savundu
 
Belediye başkanının yanındakiler kadını darbetti, başkan kendini düşmüştür diye savundu

 

 
ETİKET :  

Tümü