Başkan Maçoğlu, "Üretim Bir Değerdir"

NULL

14:18:19 | 2021-04-24
Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Ovacık Doğal Kooperatifi, Munzur Akademi, DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben, üreticiler ile birçok katılımcı ile Pülümür-Yarbaşı Hanoğlu Mezrası'nda sanatçı dostumuz Metin Kahraman ile bir araya geldik.

Katılımcılar, doğanın korunarak üretim yapılmasının yanı sıra yok olmaya yüz tutan üretim biçimlerinden, nesli tükenme tehlikesi altında bulunan kılçık buğdayı ve doğanın korunarak gelecek nesillere aktarılmasından kooperatifçiliğe kadar birçok konu hakkında sohbet etti.

Ardından Ovacık Doğal Kooperatifi’nin nohut ekimi için tohum desteğinde bulunduğu sanatçı dostumuz Metin Kahraman’ın nohut ekeceği tarlada kolektif olarak taş toplama çalışması yapıldı.

Başkan Maçoğlu, " Bir araya geldiğimizde yapabileceğimiz çok şey olduğunu gördük. Bütün arkadaşlarımızın söylediklerine katılıyorum. Burada duymadığım şeyler vardı. Bir araya geldikçe öğreniyoruz. Bu tür çalışmaları yapan ve emek veren herkes çok değerlidir. Ben arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Geleceğe dair programı olmayanlar uzun vadede kesinlikle kaybedecektir. Tohumlarımızı mutlaka dostlarımıza dağıtmamız lazım. Üretim bir değerdir bizim için. Toprağı sevip, onu zedelememek ve tohumu sevdiği iklimle baş başa bırakmak lazım” dedi
ETİKET :  

Tümü