Reklam

Bakanı Çavuşoğlu: Çin'in Sincan bölgesine 10 kişilik gözlem heyeti göndereceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çin'deki Uygur Türklerinin sorunlarına ilişkin, 'Bizim beklentimiz tek Çin çatısı altında Uygur kardeşlerimizin huzur ve barış içinde yaşamalarıdır.' dedi. Çavuşoğlu, Çin'in talebi üzerine Sincan'a 10 kişilik gözlem heyeti gönderileceğini de açıkladı.

Reklam
Reklam
 Bakanı Çavuşoğlu: Çin'in Sincan bölgesine 10 kişilik gözlem heyeti göndereceğiz
30 Temmuz 2019 - 14:40

52. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında ASEAN Genel Sekreteri Lim Jock Hoi ve Tayland Dışişleri Bakanı Don Pramudwinai ile yaptığı Türkiye-ASEAN Sektörel Diyalog Ortaklığı Üçlü Toplantısı'nın ardından AA muhabirine açıklama yapan Çavuşoğlu, Türkiye-ASEAN ilişkileri, Rusya ve Çin ile ilişkiler ile Çin'deki Uygur Türklerinin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Çavuşoğlu, Türkiye olarak ASEAN'ın çalışmalarına çok ciddi katkı sağladıklarını belirterek, "Bu ziyaretimdeki üçlü toplantıda şimdiye kadar yaptıklarımızı gözden geçirdik. Bundan sonraki süreçte ASEAN ve 10 üye ülkeyle ilişkilerimizi nasıl geliştireceğimizi, dönem başkanı Tayland'ın Dışişleri Bakanı ve ASEAN Genel Sekreteri ile değerlendirme fırsatı bulduk." ifadesini kullandı.
- "TAYLAND'DAKİ FETÖ YAPILANMASINI DİLE GETİRDİK"

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum