Reklam

Bakan Soylu'dan İstanbul'daki kayıtsız göçmenlerle ilgili açıklama: Biz ne yaptığımızı biliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '(Kayıtsız göçmenler) Birileri bu meseleden de siyasi rant elde etmek için gelişigüzel konuşmalar ortaya koyuyorlar, iftiralar, fitneler üretiyorlar. Herkes müsterih olsun, biz ne yaptığımızı biliyoruz' dedi.

Reklam
Reklam
Bakan Soylu'dan İstanbul'daki kayıtsız göçmenlerle ilgili açıklama: Biz ne yaptığımızı biliyoruz
27 Temmuz 2019 - 15:04

Soylu, Trabzon'un Şalpazarı ilçesi sınırlarındaki Sis Dağı'nda organize edilen "200. Geleneksel Sis Dağı Şenlikleri"nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ve hürmetlerini iletti.
Soylu, gördüğü güzel manzara karşısında, "Bu ülkeye ait, bu ülkenin güzelliğine ait ne varsa onu korumak bizim boynumuzun borcudur." diye tekrar düşündüğünü belirterek, "Yeşilimizi, mavimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu, rızkımızı, inancımızı, değerlerimizi kısacası bizi biz yapan ne varsa korumak ve bu ülkenin güzelliğini geleceğe taşımak bizim boynumuzun borcudur. İşte bugün bizim yaptığımız bundan başka bir şey değildir. Gayretimiz bunun içindir." diye konuştu.
Şenliğe şu ana kadar 40 binin üzerinde katılım olduğunu öğrendiğini aktaran Soylu, binlerce kilometre uzaktan gelenlerle karşılaştığını, bunun bir gelenek, görenek ve millet bağı olduğunu söyledi.
Soylu, "Uyuşturucu ile mücadelemiz, terörle mücadelemiz, sokaklardaki huzuru temin etmek için verdiğimiz mücadelemiz, bölgemizde yaşanan zulme karşı göçü merhametle yönetmemiz işte hep bunun içindir." ifadesini kullanarak, şöyle devam etti:
"Bizim kimsenin ülkesinde, kimsenin zenginliğinde, huzurunda gözümüz yok. Sadece kendi ülkemizde, kendi insanımızın huzurunu temin ve daim etmek, çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için gayret ediyoruz. Ben bu şehrin evladıyım. Bana sorarsanız, 'ülkenin durumu nasıldır?' diye, içiniz rahat olsun, Türkiye bugün risklerinden çok fırsatları olan, sıkıntılarından çok başarıları olan, çok uğraşılan ama işlerin iyiye gittiği bir hali yaşamaktadır."
Seçim işlerini geride bıraktıklarının altını çizen Soylu, şu değerlendirmede bulundu:
"Önümüzde 4 yıllık bir süre var. Artık sadece işimize bakıyoruz. Teröre her yerde darbe üstüne darbe vuruyoruz. İçerde Gabar'dan Kato'ya, Pülümür'den Bestler Dereler'e kadar, dışarıda Kandil'den Afrin'e, Azez ve Mare'ye kadar PKK'ya dünyayı dar ettik. Bu sabaha karşı Bitlis'te evlatlarımız üç teröristi daha etkisiz hale getirdi. Dün toplam 8 teröristi Hakkari'de etkisiz hale getirdiler. Hatırlarsınız, bir ara buralara da sızmak istediler çok şükür şehit verdik ama geçit vermedik. Bu topraklarda şehit olan bütün evlatlarımızı rahmetle, şükranla ve minnetle yadediyoruz."
Soylu, bugün ne FETÖ'nün ne DHKP-C'nin ne de hiçbirinin kafasını çıkartamadığına dikkati çekerek, DEAŞ'la da büyük bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.
- "HERKES MÜSTERİH OLSUN, BİZ NE YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ"

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum