AÖF sınav soruları ve cevapları 2018! 26 27 Mayıs AÖF sınav soruları zor muydu kolay mıydı

AÖF sınav soruları ve yorumları haberimizde. 2017 2018 eğitim öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin (AÖF) 2. dönem bahar dönemi final sınavı 26 Mayıs ile 27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. AÖF sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? AÖF sınav yorumları nasıl? 26 27 Mayıs 2018 AÖF sınav soruları nasıldı zor mu kolay mıydı? AÖF geçme notu kaç? Soruların yanıtları açık öğretim sınavına giren öğrenciler tarafından araştırılan konular arasında. Anadolu Üniversitesi (AÖF) bahar dönemi dönem sınavı ilk iki oturumları 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 09:30 itibariyle başladı. Sonraki oturumlar 27 Mayıs Pazar günü öğleden önce ve öğleden sonra günlük toplamda iki oturumda gerçekleşmiş oldu. Buna göre AÖF öğrencilerine, sınava girdiği her ders için 20 soru soruldu, 30'ar dakika sınav süresi verildi. Artık son hazırlıklarını yapan açıköğretimliler, bir yandan da sınav bilgilerini sorguluyor. Sınavın tamamlanmasının ardından adaylar soruları cevapları araştırıyorlar. AÖF sınav soruları ve cevapları erişime açılması ile birlikte https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz...

AÖF sınav soruları ve cevapları 2018! 26 27 Mayıs AÖF sınav soruları zor muydu kolay mıydı Yaşam

AÖF sınav soruları ve yorumları açıköğretim sınavına giren öğrenciler tarafından araştırılıyor. 26 27 Mayıs Aöf sınav soruları ve cevaplarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. AÖF sınav sonuçları ve soruları ile ilgili detayları bu haberimizde derledik. AÖF sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? AÖF sınav soruları zor muydu kolay mıydı? Soruların yanıtları haberimizde. 2018 Anadolu Üniversitesi AÖF iş takviminde güncelleme yapılarak bir hafta öne çekilen AÖF sınavları bu hafta sonu gerçekleştirildi. Açıköğretim Fakültesi final sınav soruları ve sonuçlarının açıklanması için ise artık sayılı günler kaldı. 2018 AÖF final sınavı 26 Mayıs Cumartesi ve 27 Mayıs Pazar günleri toplamda dört oturumla gerçekleşti. İki oturumda AÖF dönem sonu sınavları saat 09.30'da ve öğleden sonra saat 14.00'da yapıldı. Türkiye genelinde bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştirilen final sınavda, her bir oturum için 30 dakika sürdü. Öğrenciler, gün içerisine yayılan derslerden sınavlarda ter döktü. İşte Açıköğretim sınavı AÖF sınav soruları ve cevapları ile ilgili yapılan son açıklamalar… AÖF GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF bahar dönemi final sınav soruları ve cevapları sınavdan birkaç gün sonra aof.gov.tr adresi üzerinden erişime açılması bekleniyor. Sınav soruları ve cevapları için bekleyişe geçen öğrenciler, bu soru ve cevaplara ANADOLUM eKampüs Sisteminden erişebilecek. Ayrıca öğrenciler, bu sistem araclığıyla geçmiş dönemde çıkmış tüm soru ve cevapları da görüntüleyebilecek. Bu görüntüleme, sınavın ardından iki iş günü içerisinde erişime açılacak.

https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak 'derslerim' üzerinden çıkmış sınav sorularını ve cevaplarını görebilirsiniz.

SINAV SORULARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? AÖF sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Sınav sonuçları sınavdan yaklaşık 15 gün sonra resmi internet sayfası üzerinden erişime açılması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden öğrenebilecekleri gibi, https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Öğrenci Girişi” bağlantısından TCKN ve şifreleri ile oturum açarak sistem üzerinden de öğrenebilirler. SINAV SONUCU ÖĞRENME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ AÖF SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER HANGİLERİ?

* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

AÖF GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA

AÖF sınav giriş belgesini almak için AÖF otomasyon sistemine öğrenci girişi yapılması gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak Sınav giriş belgesi sorgulaması yapılabilir. Sınav giriş belgelerinin sınav esnasında mutlaka öğrencinin yanında bulunması gerekiyor. AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI KOLAY MIYDI ZOR MUYDU?

Sizde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavlarına ilişkin yorumlarınızı bizimle ve sınava giren diğer adaylarla paylaşabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak sınav size göre kolay mıydı, zor muydu? En çok hangi konuda zorlandınız? Çıkmış soruların faydası oldu mu?

Sayfanın alt tarafından sınav hakkında yorumlarını belirtebilir hatırladığınız soruları ve verdiğiniz cevabı yazarak soru hakkında diğer adaylarla tartışabilirsiniz. AÖF'DE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK?

AÖF yeni ders sisteminde seni 2 döneme ayrılıyor. 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. dönem içerisinde, 2. dönemde alınan ancak kalınan ders yine gelecek yıl 2. dönem içerisinde alınabilecektir. Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor.

Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize%30 ve Final%70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Not Harfsel Olarak sisteme giriliyor. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

AÖF DERS GEÇME NOTLARI

84 – 100 notları arasında AA harf notu ile geçebilirsiniz

77 – 83 notları arasında AB harf notu ile geçebilirsiniz

71 – 76 notları arasında BA harf notu ile geçebilirsiniz

66 – 70 notları arasında BB harf notu ile geçebilirsiniz 61 – 65 notları arasında BC harf notu ile geçebilirsiniz

56 – 60 notları arasında CB harf notu ile geçebilirsiniz

50 – 55 notları arasında CC harf notu ile geçebilirsiniz

46 – 49 notları arasında CD harf notu ile1,70 koşullu geçebilirsiniz

40 – 45 notları arasında DC harf notu ile1,30 koşullu geçebilirsiniz

33 – 39 notları arasında DD harf notu ile1,00 koşullu geçebilirsiniz

0 – 32 notları arasında FF harf notu ile 0,00 kalırsınız. AÖF yeni ders sisteminde sene 2 döneme ayrılıyor. 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. dönem içerisinde, 2. dönemde alınan ancak kalınan ders yine gelecek yıl 2. dönem içerisinde alınabilecektir.

Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize%30 ve Final%70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Not Harfsel Olarak sisteme giriliyor.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) Kitapçık türü kullanılabilmektedir.

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)

2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)

3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)

4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL YAPILIR ?

Adaylar; sınavın uygulaması, sorular ve sonuçlarla ilgili inceleme ve yeniden düzenleme talebiyle itirazda bulunabilecekler. İtiraz, “Kılavuz”veya “Protokol”de belirtilen usule uygun olarak ve belirlenen süreler içinde yapılması halinde kurum tarafından dikkate alınacak. Usule uygun olmayan veya belirlenen süreler dışında yapılan itirazlar dikkate alınmayacak. Sınava girmeyen, sınava alınmayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların itirazları ise dikkate alınmayacak.

AÖF sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde Açıköğretim Merkez Büro Yöneticiliği adresine AÖF itiraz dilekçesi yazarak veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine dilekçeyi mail atarak itirazlarını tamamlayabilecek

Sınav itiraz dilekçesinde Ad, soyad, TC kimlik numarası, cep telefonu gibi bilgiler aktarılacak. Anadolu Üniversite tarafından konuyla ilgili geri dönüş yapılacaktır.

Dilekçe adresi;

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı Eskişehir

e-posta adresi;

aofbilgi@anadolu.edu.tr

AÖF'TE 4 YANLIŞ 1 DOĞRU UYGULAMASI DEVAM EDECEK Mİ?

AÖF'te okuyan binlerce öğrenci tarafından 4 yanlış 1 doğru uygulamasının kaldırılması için Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru yapıldı.

Yapılan bu şikayetler ise Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından değerlendirmeye alındı. Daha sonra Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından yapılan değerlendirme sonucu açıklandı. Sonuçlar için bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda geçtiğimiz aylarda binlerce öğrenci tarafından 4 yanlış 1 doğru uygulamasının iptal edilmesi için yapılan başvuruların incelendiği belirtildi. Bunun yanı sıra söz konusu kararda rastgele işaretlemelerin önüne geçilmesi için AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğru uygulamasının devam edileceği ifade edildi. KDK'DAN YAYIMLANAN KARARIN İLGİLİ BÖLÜMÜ

Kamu Denetçiliği Kurumu, başvuruya ilişkin kararında, 2547 sayılı Kanunun 44'üncü maddesi ile YÖK'ün Yükseköğretim kurumlarında, öğretim faaliyetlerinin, ölçme ve değerlendirmelerinin nasıl yapılacağı hakkında Yükseköğretim Kurulunca temel ilkelerin oluşturulacağı ve bu ilkelere uygun olarak Üniversite senatoları tarafından anılan hususların belirleneceğinin kurala bağlandığını, "dört yanlış yanıtın bir doğru yanıtı eksiltmesi" uygulamasının da bu kapsamda idareye Kanunla verilen takdir yetkisinin kullanılması kapsamında değerlendirilmesi gerektiği ifade edilmiştir. Kararda, Üniversiteler tarafından söz konusu uygulamanın getirilmesi amacının; açıköğretim programları mezunlarının dersleri yeterince çalışmadan, öğrenim görmekte olduğu alanda gerekli bilgiye sahip olmadan sadece rastgele işaretleme yaparak ilgili alandan mezun olduklarının gözlemlenmesi nedeniyle eğitimdeki kalitenin düşürülmemesi yükseköğretim programlarından donanımlı öğrencilerin mezun olması, uygulamada birliğin sağlanması olduğu tespit edilmiştir.

Bu bağlamda AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğru uygulaması devam edecektir. AÖF SINAV YORUMLARI NELER? Emine: Uluslararası ilişkiler sonuçlar berbat nasıl biter böyle giderse sanki tıp okuyoruz.

Şeyma: AÖF Adalet soruları da zordu. Neden bu kadar zor bu sorular. AÖF sınavlarının bu derece zorlama sebebi nediṙ?

Hacı: AÖF sınavında 4 soru 1 yanlışı götürüyor saçmalık.

Semra: Sorularda çok detay vardı sonuçta açık öğretim okuyoruz herhalde açık öğretim için iyi bir finans kaynağıyız Uğur: AÖF ilahiyat 26 27 Mayıs bahar dönemi 1.sınıf 2.yarıyıl final soruları ne zaman yayınlanacak

Sıddık: 4 yanlış 1 doğruyu götürme çok saçma. Bir an evvel eskiye dönülmeli. Soru mantığı da cok değişti. Örgün öğretimde bu kadar zor değildir herhalde

Gözde: Kamu sınavları zoru Allah aşkına zor yapmayın ya bıktık

Özlem: Güzel sanatlar kitabi yeni. Hiçbir yardımcı malzeme yok. Kitap dışın dan soru çıktı. Bu kadar zor olmak zorun da mı?

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.