‘Rusya'nın Davosu'na Rönesans damgası

Rönesans, St. Petersburg'daki Ekonomi Forumu'nda 4 anlaşmaya imza attı. Anlaşmalardan biri 1.3 milyar Euro'luk gaz işleme tesisini kapsıyor.

‘Rusya'nın Davosu'na Rönesans damgası Ekonomi

Rönesans Holding, 22.'si düzenlenen ve Rusya'nın Davos'u olarak anılan St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forum'unda (SPIEF) imzaladığı 4 anlaşmayla dikkatleri üzerine çekti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Japonya Başbakanı Shinzo Abe, IMF Başkanı Christine Lagarde'ın da katıldığı forum, 100'den fazla ülkeden üst düzey yöneticiyi ağırlıyor. Rönesans, Rusya'nın en büyük ve dünyanın sayılı doğalgaz işleme tesisinden biri olacak Amur Gaz İşleme Tesisi'nin inşaat işleri için Maire Tecnimont ile 1.3 milyar Euro'luk bir sözleşmeye imza attı. Rusya'nın en büyük, dünyanın ise sayılı gaz işleme tesislerinden biri olacak proje için imzaları, Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ve Maire Tecnimont Group CEO'su Pierroberto Folgiero attı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “Bu iş birlikleri, Türk müteahhitlik sektörünün uluslararası arenada katma değeri yüksek nitelikli projeler üstlendiğinin bir kanıtı. Bu iş birliklerinin hem Rusya hem de Türkiye'yi daha güçlü kılacağına inancım tam” dedi.

STRATEJİK ANLAŞMALAR

Forumda imzalanan diğer anlaşmalarla ilgili de bilgi veren Rönesans İnşaat ve Renaissance Development Rusya Yönetim Kurulu Başkanı Avni Akvardar, “St. Petersburg'un Yuniy aktarma merkezi ve Yujnaya metro istasyonu–Kolpino tramvay hattı projesinin yapımı ve kullanımı için atılması gereken adımlar üzerine bir niyet anlaşması gerçekleştirdik. Toplam yatırımın 325 milyon dolar olacağı planlanan projenin 2023 yılında bitirilmesi planlanıyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.