'7. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali'

Artisan Organizasyon tarafından düzenlenen festivalin 19 Şubat'taki ilk konserinde, Alman yaylı çalgılar dörtlüsü Leipzig Quartet sahne alacak.

'7. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali' Kültür Sanat

7. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, Almanya'nın en iyi yaylı çalgılar dörtlüsü olarak değerlendirilen "Leipzig Quartet" konseriyle başlayacak. Topluluk, Artisan Organizasyon tarafından düzenlenen festival kapsamında, 19 Şubat'ta Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesi'nde oda müziği hayranlarını ağırlayacak.

Conrad Muck, Tilman Büning, Ivo Bauer ve Matthias Moosdorf'dan oluşan "Leipzig Quartet", Mozart, Dvorak ve Schumann gibi bestecilerin eserlerini icra edecek. Sanat yönetmenliğini Mehmet Mestçi'nin yaptığı İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, Türkiye'nin yanı sıra, Avrupa'nın birçok yerinden müzik topluluklarını sanatseverlerle buluşturacak.

"Ars Trio di Roma", "Ombre et Soleil", "La Sfera Armoniosa ve Johannette Zomer", "Rezonans", "Philia Trio", "Quarter Bassoon Ensemble" ve "Duo SeRa"nın da sahne alacağı festival kapsamında, 11 ayrı etkinlik düzenlenecek. Festival, 26 Mart'ta İstanbul Deniz Müzesi'nde gerçekleştirilecek "CSO Cello Quartet" konseriyle sona erecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

www.starhaber.tv Çözüm Medya Grup kuruluşudur.

www.starhaber.tv haber sitesinin Star Gazetesi ve Star Televizyonuyla hiç bir ilgisi yoktur.