Konya'da 5 teröristin ölü ele geçirildiği terör örgütü DEAŞ'ın hücre evine yönelik operasyonla ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

Hücre evinden çıkan bir DEAŞ'lı teröristin terör örgütü PKK'dan hapis yattığı ve açlık grevinde bulunduğu öğrenilirken, evin sahibinin de FETÖ şüphelisi olduğu ortaya çıktı.

HÜCRE EVİNİN SAHİBİ FETÖ ŞÜPHELİSİ

Villayı emlakçı aracılığıyla kiralayan ve Gaziantep 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla yakalama kararı bulunan Ahmet Y.'nin, öldürülen teröristler arasında olmadığı öğrenildi. Ahmet Y.'nin kiraladığı evin işadamı M.Ö.'ye ait olduğu ve M.Ö.'nün de daha önce FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Örgüte finans sağlamak ve mütevelli heyeti olmak' suçundan gözaltına alındığı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

EMLAKÇILAR DA GÖZALTINDA

Ahmet Y.'nin evi kiraladığı 3 emlakçının da gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtildi. Villada daha önce 2 bin lira kirayla bir müzik grubunun kaldığı ve grubunda 1 ay önce evi tahliye ettiği öğrenildi.

PKK'DAN HAPİS YATTI, DEAŞ HÜCRE EVİNDE ÇIKTI

Teröristlerden Ahmet Y.'nin (26), çatı katında 12 kalıp halinde hazırlanmış 4 kilo TNT patlayıcıyı canlı bomba yeleğine yerleştirmek üzereyken öldürüldüğü öğrenildi. A.Y.'nin daha önce terör örgütü PKK'ya üye olmaktan cezaevinde hapis yattığı, açlık grevinde bulunduğu ve DEAŞ'lı teröristlerle tanışıp tahliye olduktan sonra bu örgüte katıldığı ortaya çıktı.